75 yaşındaki esnafın köy bakkalında yok yok

Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki bakkalcı Murat Kafadar, işlettiği köy bakkalında iğneden ipliğe her şeyi bulunduruyor.Didim Hisar Mahallesinde köy bakkalı işleten murat Kafadar, yıllardır bölgede çiftçilik yaptığını...

75 yaşındaki esnafın köy bakkalında yok yok

Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki bakkalcı Murat Kafadar, işlettiği köy bakkalında iğneden ipliğe her şeyi bulunduruyor.

Didim Hisar Mahallesinde köy bakkalı işleten murat Kafadar, yıllardır bölgede çiftçilik yaptığını bunun yanı sıra köyde de bakkal işlettiğini, günümüzde küçük bakkalları kasıp kavuran büyük alışveriş merkezlerine inat her şey bulundurarak müşterilerin genelde köyden tanıdıkları olduğunu ve her şeye rağmen mücadele verdiğini ifade etti.

Uzun yıllardır bakkalında köylünün istediklerini bulundurduğunu belirten Kafadar, zamanla müşterinin ne istediğini belirlediğini ve bu nedenle bakkalda iğneden ipliğe her şeyin gazyağı ile çalışan lamba ve gazına varıncaya kadar az da olsa bulunduğunu belirtti.

Çiftçilik yaptığı süre içerisinde bölgede yetişen bitki çeşitlerin de listesini oluşturduğunu kaydeden Kafadar, sırasıyla zeytin, incir, badem, üzüm, narenciye çeşitlerin ilçede sağlıklı gelişim gösterdiğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER