AZİZ YILDIRIM BENİ ARASA...

 Geldik yine bir Trabzonspor-Fenerbahçe maçına daha... Son 3 yıla baktığımızda; bu maçın önü ve arkası hep olaylarla geçti. İstanbul'da da öyle Trabzon'da da... Yıllardan beri gelen ezeli rekabete, bir de 3 Temmuz süreci eklenince; insanların tansiyonları tavan yaptı. İlk fırsatta birbirlerine saldırdılar, sövdüler, saydılar ve en önemlisi; kalp kırdılar. 

Hiç istemeyeceğim halde, öyle görünüyor ki bu maçın tansiyonu da yüksek geçecek. Hatta baksananıza Trabzon Valisi ne diyor? "Gerekirse evin balkonlarına polis koyarız".. Sen bir Vali olarak bunu diyorsan, halk daha nasıl galeyana gelmesin ki?... Aynı 1996 yılında ki gibi...

Her neyse... Gelelim benim asıl konuma. Ne demiştim yazımın başlığında? "Aziz Yıldırım beni arasa..." Evet, Aziz Yıldırım beni arasa ve dese ki; 

"Emre, sen Trabzon'da az-çok sevilen bir insansın. Ben bu maça gelmek istiyorum ama durumum da ortada... Trabzon'a gelsem, bana orada kalkan olur musun?" 

Size böyle bir teklif gelse ne yapardınız bilmiyorum ama ben 1 saniye bile düşünmeden kabul ederdim. Evet, 1 saniye bile düşünmezdim. Çünkü Trabzonlu ve Trabzonsporlu oluşum, beni bu duruma mecbur bırakırdı. 

Şimdi bazılarınız diyecek ki "Kupamızı çalan adama mı kalkan olacağız?" ... Ben de diyorum ki "Evet, tam da böyle bir adama kalkan olacağız" Trabzonsporlu olmanın da farkı burada değil mi zaten? 

İstanbul'da oynanan maçta, İbrahim Hacıosmanoğlu'na yapılanları eleştirmemiş miydik? Kınamamış mıydık? Şimdi bakıyorum da ozaman eleştirenler, eleştirdikleri olayları yapmanın planlarını kuruyorlar. 

Şimdi soruyorum sizlere... Büyüklük; olay çıkartmak mıdır? Olay çıkartanları utandırmak mıdır? Haydi, var mısınız? Gösterelim mi Trabzonsporluluk duruşunu? Zaten bize de bu yakışmaz mı? Bir daha düşünün...
YORUM EKLE
YORUMLAR
isyankar61
isyankar61 - 6 yıl Önce

Bak oğlum bak git,
Hep bizmi büyüklük yapacağız