Hayırsever iş adamı Süleyman İlik vefat etti

Marmara Saraylar Mahallesi’nde Mermer İşletmeciliği yapan hayırseverliği ile tanınan işadamı Süleyman İlik hayatını kaybetti.Marmara Adasında mermer ocağı işletmeciliği yapan Kayseri doğumlu hayırsever iş adamı Süleyman İlik (72)...

Hayırsever iş adamı Süleyman İlik vefat etti

Marmara Saraylar Mahallesi’nde Mermer İşletmeciliği yapan hayırseverliği ile tanınan işadamı Süleyman İlik hayatını kaybetti.

Marmara Adasında mermer ocağı işletmeciliği yapan Kayseri doğumlu hayırsever iş adamı Süleyman İlik (72) Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Eğitim ve sağlık alanında yaptığı yardımlarla tanınan son olarak Marmara ilçesinde yapımı devam eden Süleyman İlik Marmara İlçe Devlet Hastanesi’nin inşasına 5 milyon lira bağışta bulunan Süleyman İlik’in vefat haberi ilçede üzüntüye boğdu. Merhum Süleyman İlik, 25 Eylül Salı günü Hacı Bayram Veli Camisi’nde kılınan öğle namazına müteakip cenaze namazından sonra Ankara’da toprağa verildi.

Merhum iş adamı İlik’i son yolculuğuna, Ankara Valisi Ercan Topaca, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ile birlikte iş adamları ile kalabalık bir cemaat topluluğu uğurladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER