Bozüyük İlçe Müftüsü Mustafa Topal göreve başladı.

Bilecik’in Bozüyük İlçe Müftülüğü görevine atanan Mustafa Topal göreve başladı.Kendi görevlerinin din hizmeti vermek olduğunu söyleyen Müftü Topal, Bozüyük’te gerek imam hatip görevlileri gerekse Kur’an kursu hocaları ile birlikte...

Bozüyük İlçe Müftüsü Mustafa Topal göreve başladı.

Bilecik’in Bozüyük İlçe Müftülüğü görevine atanan Mustafa Topal göreve başladı.

Kendi görevlerinin din hizmeti vermek olduğunu söyleyen Müftü Topal, Bozüyük’te gerek imam hatip görevlileri gerekse Kur’an kursu hocaları ile birlikte bu hizmeti en güzel şekilde yürütmeye gayret edeceklerini söyledi.

Müftü Topal,1963 tarihinde Aksaray’da doğdu. İlk tahsilini kendi köyü Aksaray merkeze bağlı Boyalı’da yaptı. İmam Hatip Lisesini 1983 yılında Niğde’de tamamladı. Aynı yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne kaydolan Topal, buradan 1987 yılında mezun oldu. Müftülük-vaizlik imtihanını kazanarak 1988 yılı Ocak ayında Antalya Gebizli Eğitim Merkezi’nde kursiyer İmam-Hatip olarak ilk görevine başlayan İlçe Müftüsü Topal, aynı yıl Mart ayında Konya İli Ilgın İlçesi’ne vaiz olarak atandı. Vaizlik görevi esnasında hafızlığını tamamladıktan sonra 1992 yılında Aksaray Sarıyahşi ilçesine müftü olarak atandı. 1996 yılında Almanya’ya din görevlisi olarak görevlendirildi. 2002 yılında Almanya dönüşü Gümüşhane Müftü yardımcılığına atanan Mustafa Topal, 2004 yılında Mersin ili Bozyazı ilçesine, 2007 yılında Mersin ili Erdemli İlçesi’ne, 2012 yılında da Antalya ili Alanya ilçesine atandı. Son olarak Ağustos ayı içerisinde de Bozüyük İlçe Müftüsü olarak atanan Müftü Mustafa Topal, evli ve üç çocuk babasıdır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER