Minikler, itfaiyecilik mesleği ile tanıştılar

Bilecik’in Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret eden okul öncesi öğrencileri, ilk kez itfaiye erleri ve itfaiye araçları ile tanıştı. İtfaiye bahçesinde “110” yazan minik öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.Bozüyük’te...

Minikler, itfaiyecilik mesleği ile tanıştılar

Bilecik’in Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret eden okul öncesi öğrencileri, ilk kez itfaiye erleri ve itfaiye araçları ile tanıştı. İtfaiye bahçesinde “110” yazan minik öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu.

Bozüyük’te 4 Eylül Mahallesi’nde eğitim veren Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu ana sınıfı öğrencileri sabah ve öğle grubu ayrı ayrı olmak üzere toplam 140 kişilik bir öğrenci grubu ile İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yangın eğitimi aldı. İlk kez karşılarında itfaiyecileri gören minik misafirler itfaiyecileri ve ekipmanlarını meraklı gözlerle inceledi. Miniklere itfaiye araçlarını tanıtan itfaiye erleri, yangınların çoğu zaman dikkatsizlik ve ihmal sonucu meydana geldiğine dikkat çekerek, miniklere ateş ve ateş kaynaklarından uzak durmaları uyarısında bulundular. Minik öğrenciler son olarak yangın söndürme hortumu kullanarak pratik yaparken itfaiyeci büyükleri için bedenleri ile ‘110’ yazdılar. Bozüyük Belediyesi İtfaiye ekipleri, Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu ana sınıfı öğrencilerinin renkli görüntülere sahne olan ziyaretlerinin ardından çocuklara günün bir anısı olarak boyama kitabı ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER