Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Faturaya ek olarak telefon nasıl alınır? Operatörlerden telefon alma şartları nelerdir?

Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Yeni gelişen teknoloji ile birlikte sürekli yeni telefonlar çıkmaktadır, insanlarımız hem yeni teknolojiye sahip olmak hem de daha iyisine sahip olmak için değişime gider. Telefon teknolojisi çok hızlı bir şekilde gelişim gösteriyor ve birçok model piyasalarda yer almayı başarıyor. Bununla birlikte iyi olan her şeyin fiyatı da yüksek oluyor. Döviz kurlarında değişimler de yine fiyatlara doğrudan etki ediyor ve fiyatlarda hızlı bir yükselme olması da gözden kaçmıyor. Fiyatlar yüksek olunca ülkemiz de yaşayan insanlar direk gidip telefon almakta zorluk çekiyor. Telefon almak için en iyi yol taksitlendirme oluyor ki bu da ülkemiz de yapımı kolay bir iş değildir. Ya gidip bankalar aracılığı ile taksitlendirme yapacaksınız ya da telefon hatlarının üzerine telefon alacaksınız.

Faturaya ek telefon almak

Ülkemiz de 3 tane büyük operatör vardır; bu operatörler hem daha çok hat satmak hem de telefon satmak için faturalara ek telefon vermektedir. Bunu almak kolay olmakla birlikte tıp ki bankalardan kredi almaya benziyor. Operatörler sizlerden birkaç şart istiyor ki bu şartları yerine getirdiğiniz sürece faturanıza ek telefon almanız mümkün oluyor.

Türkcell telefon alma

Eski bir operatör olan Türkcell ülkemiz de faturaya ek telefon veren kurumlardan bir tanesidir. Bu operatör sizlerden birkaç şarta bağlı olarak telefon vermeyi kabul ediyor. Diğer operatörlerden farklı olarak sizlere sadece tek bir telefon veren Türkcell de yapmanız gereken herhangi bir şubeye gidip financell üzerinden kredi notunuzu sorgulatmak olacaktır. Sizlere burada bir kredi notu verilmişse o limite göre telefon almanız mümkündür. Bir fatura üzerine sadece tek bir telefon alma ihtimaliniz vardır. Bu duruma ek olarak limitiniz çok yüksek olursa o limit içinde iki telefon alabilirsiniz ama taksitlendirme tek olacaktır. Operatör taksitlendirme seçeneği olarak bir kaç seçenek sunuyor 3-6-9-12 taksit gibi çeşitli taksit imkânları sunan operatörde 3500 TL üzerinde aldığınız telefonlarda taksit seçeneği en fazla 3 oluyor. Bu da dikkat çekilmesi gerekilen başka bir mevzudur.

Türk Telekom telefon alma

Türk Telekom da ülkemiz de başka bir operatör olarak hizmet vermektedir; yine bu operatörümüz de sizler için telefon verme huşunda hizmet görmektedir. Sizlerden istediği şartlar benzer olsa da fark olarak sizlere aynı hat üzerine iki ayrı telefon verme hizmetine sahiptir. Bu hattan telefon almak isterseniz yapacağınız ilk işlem bir bayiye gidip sorgulama yapmaktır. Bu sonuç olumlu olursa o zaman sizlere alabileceğiniz telefonları sunarlar ve kararınızı isterler. Yaklaşık olarak 6 aydan sonra sizlere telefon çıkma ihtimali yüksektir.

Vodafone telefon alma

Ülkemiz de yine çok eski zamandan bu yana iletişim hizmetini sağlayan vodafone operatörü de telefon almanıza yardımcı olacaktır. Bu operatör de sizlerden birkaç şart bekleyecektir; sizlerin bankalarla arasının iyi olması telefon almanız konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır. Yine iki telefon alabileceğiniz bu operatör kara listede bulunan kişilere telefon vermeyecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER