Borsa İstanbul bu süreçte dünyanın en fazla yükselen ikinci piyasası oldu. Endeks aynı zamanda yılbaşından bu yana getiride de pozitif bölgeye geçti. Merkez Bankası'nın faiz indirim kararının ardından iki günde 1 milyar liraya yakın yabancı girişi olduğu tahmin ediliyor.

Borsada ibre yukarı dönerken, spor hisselerindeki hareket dikkat çekici boyuta ulaştı. Süper Lig'de geçen hafta Fenerbahçe'yi yenerek liderliği ele geçiren, cumartesi günü de Göztepe deplasmanını kayıpsız geçen Trabzonspor, taraftarını sevince boğarken, yatırımcısını da ihya etti.

Trabzonspor son 1 haftada yüzde 28 ile borsada en fazla değer kazanan dördüncü hisse oldu. Galatasaray yüzde 1.5, Fenerbahçe yüzde 0.71 yükselirken, Beşiktaş yüzde 3 düştü.

Trabzonspor hisseleri son 3 ayda yüzde 35.7 yükselirken, bu dönemde Fenerbahçe yüzde 14.1, Galatasaray yüzde 8.6, Beşiktaş yüzde 5 değer kaybetti. Trabzonspor'un yüzde 120 yükseldiği son 6 ayda, Beşiktaş yüzde 33.5 değer kaybetti.

Trabzonspor'un piyasa değeri, hissedeki yükselişle birlikte 2 milyar liranın üstüne çıkarak Galatasaray'ı geçti. Galatasaray'ın değeri 1.8, Beşiktaş'ın 1.4, Fenerbahçe'nin ise 3.1 milyar TL seviyesinde bulunuyor.

Trabzonspor hisseleri Ahmet Ağaoğlu'nun başkanlığa seçildiği 8 Nisan 2018'den bu yana yüzde 220 yükseldi. Bu dönemde Fenerbahçe yüzde 88, Beşiktaş yüzde 61, Galatasaray yüzde 41 değer kazandı