BU KADROYLA BU KADAR

Maçı devre devre anlatmaktansa takımların durumunu değerlendirmek istiyorum. İkisi de mevcut koşullarda düşme hattına yakın duran iki takım. Üstelik Kayserispor kazansa bir maçı da eksik puan sıralamasında Trabzonspor'un üstüne çıkacak. 

Trabzonspor geçen sene ligden düşen Kayserispor'un durumuna düşecek dese herhalde herkes "Olur mu öyle şey?" derdi. Kadrosunda 3 oyuncu kaybedip yerine kapalı kutu Flavio, Marlon, Afobe, Baker, Djaniny gibi futbolcular alındı.  Trabzonspor'da önlibero alınmaması, ortasahanın alternatifsizliği ligin başında sıkıntı oluşturacağını düşündüğümüz faktörlerdi. Bu denli bir transfer politikası tamamen yönetim hatasıdır. Maddi olarak düzeleceğini planlarsın ama bir sezon da boşa gider. Şimdi alınan bu oyuncular nasıl gönderilecek?  

Bugünde sahaya bence orta sahasız çıkan ve ileride en uçta her zaman etkisiz olduğunu bildiğimiz Ekuban ile başlayan Trabzonspor önde top tutamadı. Yana pas yaparak, zaman öldüren ama ileriye dikine gidemeyen etkili atak geliştiremeyen bir görüntü vardı sahada. Diabate, Ekuban etkili olamadılar. Ekuban zaten adeta tek başına savaşıyor. Abdülkadir Ömür kalabalığın arasına dalıp top kaptırıyor. Zaman zaman Abdülkadir Ömür'ün de ileriye dikine etkili gidişlerini izledik. Mesela Baker'a 90 dakika sabretmek anlamsız. Fakat yapılan diğer oyuncu değişiklikleri doğru. Kayserispor tek taraflı üstün bir oyun oynadı. Baker kaleciyi çalıştırdı. Marlon dahil orta açıpta bir tane pozisyon dahi üretmeyen bir Trabzonspor olmamalı. Sahanın en iyileri Uğurcan ve Hugo ise hücumda büyük sorunlar var demektir. Organizasyonluk o kadar bariz görünüyor ki rakip sahaya geçildiğinde kendi arasında anlamsız pas yapan oyuncular görüyorsunuz. Bu kadroyla 4 maçta 1 gol yemek iyi ama kötü  oynarken de 3 puanı alabilmek gerekir.

Not: Ligin 21 takıma çıkarılmasından sonra 3 puanlı sistemde yukarılara çıkmak mümkün gibi görünse de her hafta fark daha da açılıyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuncay şişman
tuncay şişman - 4 ay Önce

kardeşim yazına katılmakla beraber birsen'ler eklemek istiyorum abduş hangi dikine oynadi anlayamadım neyse idaa ediyorum ilgin en zayıf kadrosu bizde edgar viktor ekuban hariç hepsi sıradan oyuncular neden açıkça yazmıyorsun ayrıca abduş parmak ve serkan sıradan oyuncular yerellerimiz berbat yanı hoca yi liginnikinci yarısı degerlendirecegiz trabzonsporumu yazan yazarların bir kaçı hariç digerlerine şaşıyorum hoca yan pas geri pas oynatmıyor izlediğinizi anlayın bari ortasaha rezalet parmak baker hatta bence doğru karar oynatilmayn flavyo bir alt lpg'de bile zor oynar sebep kuvvetsiz ve cılız oyuncular hele bir sahte lazlarin şişirmesi besleme varlı evlere şenlik abduş bu lavuga lisans veren adam bu kulüpte hala görevlimi bilmiyorum kısaca kardeşim yabancılar sıradan yerliler rezalet bu takımdan evet bu kadar bir ekuban la bu kadar hücum olur salakca konuşmalardan bıktık artık birde ugurcan serkan ve embesil abduşlar haketmedikleri halde ikin defa zam aldı bunu neden hiç yazmiyorsun acaba ekuban viktor ve edgar nekadar alıyor lütfen korkmadan gerçekleri yazalim

Fahri bahadır
Fahri bahadır - 4 ay Önce

Gol yeme problemini halledeceğiz diye hücum etmeyi unuttu takım.Avcı sistemi zaten al yana ver geriye buda bize uymaz...Belki gol yerdik ama atardıkda.Kaliteli ayak yok olanlarda bu sistemde kayboluyor.Bence wakameninde oynamayaşının nedenide benim yazdıklarım.sakatlık bahane .adam sistemden memnun değil belliki....Bu sistem Ömürüde tükedecek çok az kaldı...

Guven
Guven - 4 ay Önce

Baker bin tane gereksiz isabetli kısa pas attı, bir tane uzun pas attı isabetsiz : ) parmak varken baker gereksiz, flavio oynar, afobe gereksiz. Sag ve sol bekler hucuma katki vermiyor. Abdullah hoca BAŞAKÇIOĞLU BAKER AFOBE hemen paket yapman lazım, yoksa görevde çok kalamazsın.

Muharrem yılmaz
Muharrem yılmaz - 4 ay Önce

Tek suçlu o sığır çobanı ağaoğludur. Derhal yeni başkan bulmalı ve kaybettiğimiz itibarı tekrar yakalaöalıyız.bıu

MerNoire28
MerNoire28 - 4 ay Önce

Çocuklarıma vasiyetimdir Trabzonspor maçı izlerken kalp kırizinden ölürsem Trabzonspor yönetimini mahkemeye versinler.

Yorumcu
Yorumcu - 4 ay Önce

Baker hic bisey yapamiyor. Iki adima top atamiyor. Onun yerine genc herhangi biri cok daha iyi is yapar. Birakin o gencte onun kadar kotu oynasin. Mesela Talha. Dene hocam. Tabiki sadece Baker degil sorun yildiz diye lande edilen Abdulkadirde iki adima top atamaz sut cekemez. “ Deli dana” gibi kosuyor. Sol kanat keza. Uzatmayayim bu takim dusmemeye oynar. Eger takima biraz kalite getirmezlerse.

Ömer
Ömer - 4 ay Önce

Ağaoğlu na bu Takım artık iki gömlek bol gelmeye başladı. Takımı küçültürken baya küçülttü. 3 topçu takımdan çikartırsan 2. Lig takımı oluruz. Abdullah Avcı başakşehirde korundu. Başarısı ondandır.

Çebi61
Çebi61 - 4 ay Önce

Bilal sol tarafta 65 dk tek bir ortadan başlan birşey yapmadı bire bir her pozisyonda ya kaptırdı ya geriye döndü Topu alan geri dönüyor adam eksiltecek bir tane adam var o da final paslarını öldürdü oyun kurucu baker ise hapı yuttuk dikine pası yok takımı tam takım olarak göremicez heralde geçen sene defans yoktu bu sene hücum rahmetli Kayahanın şarkıda söylediği gibi “bize yine hasret bize yine hüsran” malesef