Lige fırtına gibi başlayan Hekimoğlu Trabzon, yenilgisiz liderlik koltuğunda otururken Başkan Celil Hekimoğlu, HaberTS.com'un sorularını cevapladı.

Celil Hekimoğlu, kulübün başarısı ile alakalı olarak,"Bu sene gerçekten beklenti böyle değildi aslında. Bu seneye başlarken, bu seneyi biraz daha dinlenme yılı olarak görmüştük. Çünkü geçen yıl ağır bir mücadele geçirdik. Finalde kaybettik biliyorsunuz son dakika bir penaltı ile, o yüzden bu sene kendimize gelelim istedik. Biraz gençleştirdik takımı. Fakat belki de doğrusu bu, genç çocuklar çok başarılı oldular, çok faydalı oldular. Çok iyi gidiyor takımımız. Böyle de olunca tabi ki desteklemek lazım şampiyonluk yolunda takımımızı. Şuan tabi ki 12 maç oynandı. 12 maç bizim için erken bir süreç. Toplam 20 takımın olduğu grupta oynuyoruz. 38 maç yapacağız. Daha da 26 maçımız var, erken konuşmamak lazım. İyi gidiyoruz ama arkamızda 6,7 tane çok ciddi bizi taciz eden takımlar var yani önemli şehir takımları var arkamızda. Bir Sakaryaspor var. Çorumspor var. Bayburtspor var ki bu hafta Pazar günü onlarla oynayacağız Trabzon’da. Çok önemli takımlar var. Hayırlısı ile mücadele yapacağız. Bakalım ne olur." İfadelerini kullandı.

HAKAN YEŞİL'E DİKKAT ÇEKTİ

Trabzonspor ile kurulan güzel ilişki ile alakalı olarak görüşlerini belirten Başkan Celil Hekimoğlu, ”Bizim kulübün felsefesi bu. Biz geçen yıl hocamız ile bu konuda anlaşamadık. Yani, Trabzonspor’dan aldığımız oyunculara hoca şans vermedi. Ben çok ısrar etmiştim, oynatmamız gerektiği konusunda. O yüzden ki sezon sonunda hoca ile kontrat yenilemedik. Bayram Toysal iyi bir hocaydı ama gençlere, alt yapıdan gelen oyunculara, Trabzonspor’dan gelen oyunculara çok şans vermedi hocamız. Bu yıl Bahattin hoca ile başlarken bunu ben teyit ettim kendisiyle. “Bizim felsefemiz bu, gençler ile oynayacağız. Trabzonspor’dan oyuncu alacağız ve bunları mutlaka oynatacağız.”  Dedim ona ben de. Tabi ki, çocuk bunu hak ettiği sürece oynatacağız. Ama bu şansı ona vermeliyiz. Vermeden de anlayamıyorsunuz.  Hoca buna saygı duydu zaten Trabzon’un çocuğu. Sağolsun bizi hiç kırmadı bugüne kadar. İyi gidiyorlar. Özellikle şuana kadar Hakan çok öne çıktı, faydalı. Bizden Ümit Milli Takım’a gitti. Çok büyük bir aşama kaydetti bence. İnşallah A Milli Takım’a gider. Onun haricinde Kerem henüz istediğimiz noktaya gelemedi. Birkaç maç oynadı ama istediğimiz noktaya gelemedi. Ama o da yetenekli bir oyuncu İnşallah o da fırsat bulacaktır. Tunahan oynuyor zaten. O da iyi bir oyuncumuz. Trabzonspor ile ilişkimiz gerçekten çok iyi. Öyle olması gerekiyor da zaten. Nihayetinde hepimiz Trabzonsporluyuz zaten. Hep söylüyorum o da bizim abimiz olan bir kulüp. Bizim felsefemizde zaten Trabzonspor’un altında olan bir kulüp olmak var. Onun şemsiyesinde olan bir kulüp olmak var. Onun büyüklüğü, abiliği önderliğinde arkadan gelen ikinci kulüp olma felsefemiz var. O yolda çok samimi duygular ile gidiyoruz. Trabzonspor tarafı da bize çok sıcak bakıyor. Bizim mantığımızı, felsefemizi görmüş durumdalar zaten. Hekimoğlu Kulübü onlara yardımcı bir kulüp, rakip bir kulüp olmadığı ortada. Olma ihtimali de yok zaten. Ben hep söylüyorum. Benim ekonomim ona yetmez zaten. Şimdi bir Trabzonspor Türkiye’nin takımı dünya çapında bir takım. Büyük yerleri var. Büyük taraftarı var. Büyük sponsorları var. Dürüst olmak lazım, bizim gücümüz bu işlere yetmez zaten. Bizim hedefimiz 1. Lig’e çıkabilmek ve orada kalıcı olabilmek.” İfadelerini kullandı.

HEKİMOĞLU TRABZON TESİSLERİ BÜYÜYOR

Trabzon’a çok önemli bir sosyal spor tesisi de kazandıran Celil Hekimoğlu konu ile alakalı olarak,” Bu olmadan olmuyordu zaten. Önce oradan oradan başladık. Çok şükür nasip oldu, iyi ki de yaptık. Bugünlerde bu maliyetler ile çok çok zor yapılabilirdi. Biz o zaman demiri 2 liraya almıştık şimdi demir 9 lira 10 lira. İmkansızdı şuan o tesisleri yapmak. Şimdi büyütüyoruz tesislerimizi, 3 sahamız var, 4. sahamızı yapmak için çalışma yapıyoruz şuan. İnşallah 1 yıl içinde sezona yetiştireceğiz o sahamızı da. Büyümeye de devam edeceğiz. Çok net söylüyorum, 1. Lig’e hazır bir tesisimiz var.” Dedi.

GENÇLER TRABZON DOĞANSPOR'DA MAÇ PERFORMANSINI ARTTIRIYOR

Hekimoğlu Trabzon Kulübü’nün alt takımı olan ve BAL’da oynayan Doğanspor ile alakalı olarak da konuşan Celil Hekimoğlu,” Bir BAL takımımız vardı Trabzon Doğanspor. Tesisleşme, şampiyonluk mücadelesine girince, biz Tonyaspor’a 2,3 yıl kullanım hakkını verdik. Tonya Doğanspor olarak liglere katıldı. Onlar da bu yıl artık devam etmek istemediklerini bize bildirdiler. Tekrar takımı geri aldık ve tamamen U-19 takımının devamı olarak yapıyoruz takımı. Hiç popülist transferler, pahalı oyuncular almıyoruz. Tamamen 17,18,19,20 yaş grubu oyuncuları ile beraber oynanan bir takım haline getirdik ve çok başarılı olarak görüyorum. Orada hiçbir hedefimiz yok, tamamen çocukların maç performansını arttırmaya yönelik bir takım kurduk.” Şeklinde konuştu.

CELİL HEKİMOĞLU: BİZ O DEFTERİ KAPATTIK

Yaklaşan Trabzonspor kongresi öncesinde yeniden aday olup olmayacağı ile alakalı olarak Celil Hekimoğlu,” Hep söylüyorum biz o defteri kapattık, bitti o işler. Biz kendi kulübümüz ile devam ediyoruz. Trabzonspor’da çok iyi gidiyor bu sene. Çok başarılı. Hem yönetimsel bazda sayın Ağaoğlu ve ekibi arkadaşlar çok iyi işler yapıyorlar. Ertuğrul Doğan çok katkı veriyor Trabzonspor yönetim kuruluna. Son günlerde galiba küstü mü? Mehmet Yiğit Alp’in de zamanında çok destekleri vardı kulübe. Bütün hepsi arkadaşlarım benim, çok iyi görüşüyoruz zaten. Teknik kadroda Abdullah Avcı, gerçekten kalitesini gösterdi Trabzonspor’da. Onlar da kendi içerisinde çok uyumlular. Çok tecrübeli, hedef odaklı bir takım kuruldu Trabzonspor’da. Şöyle baktığımız zaman, sezon başında çok yaşlı oyuncular ve pahalı oyuncular alındı diyebilirdi muhalif olarak insanlar ama şampiyonluk istiyorsan böyle de bir kadro lazımdı. O yüzden bizim söyleyeceğimiz tek bir şey var. Yani bütün gücümüzle Trabzonspor’a nasıl katkı yapabiliriz onu düşünmemiz lazım. Şuan takım ciddi şampiyonluk adayı ama orada da çok maç var. Orada 9,10 puan çok yeterli değil. Bu tempoyu devam ettirmesi lazım Trabzonspor’un. Kongrede çok yıpranmaması lazım Trabzonspor’un. Bu kongreyi sessiz sedasız geçirip takımımızı yukarı çıkartmamız lazım.” İfadelerini kullandı.

"BU KEZ ÖYLE OLMAYACAK"

Yıllar önce Trabzonspor 9 puan öndeyken devre arasında gerçekleşen kongrenin olumsuz yansımalarının hatırlatılması üzerine konuşan Celil Hekimoğlu,” Bu kez öyle olmayacak zannedersem. Bu kongrede bu şekilde bir bölünme olmayacaktır Trabzonspor’da. Sanırım tek adaylı bir kongre olacaktır diye düşünüyorum. Tabi başka aday çıkabilir. Ben hep bunu söylüyorum yani kongrede Trabzonspor’un 2 aday 3 aday 5 aday çıkmasının hiçbir mahsuru da yok. Yeter ki, kongrede birbirimizi yıpratmayalım. Hatta aday çıkarsa bu Trabzonspor’un zenginliği olur diye düşünüyorum. Hak eden kazanır ama bu kez öyle olmayacak diye düşünüyorum. 37 yıldır kupa müzemize girmemiş. O kupayı almamıza o kadar yakınız ki, bu şartlarda hiç kimsenin, hiçbir şekilde başka bir şey düşünmemesi lazım. Tek elle destek verip bu takımı şampiyon yapmamız lazım.” Dedi.

"DOĞRULARI DESTEKLEYECEĞİZ YANLIŞLARI ELEŞTİRECEĞİZ"

Trabzonspor yönetimine verdiği destek ile de dikkat çeken Celil Hekimoğlu,” Doğru yapılan yerde destek olurum. Nihayetinde bu takım bizim takımımız. Yönetimin yanlış yapacağı yerde ben en başta karşısında olurum. İyi şeyler yapılınca da destek olurum. Şuan tabloya bir bakın. 12. Hafta takım 9 puan farkla lider. İyi gidiyor, iyi top oynuyor. Şampiyonluğa gidiyor. Ne yapmamız lazım? Destek olmamız lazım. Çok ağır ekonomik şartları var şuan. Borç sürekli artarak devam ediyor Trabzonspor’da. Aslında Trabzonspor’da konuşulması gerekir ciddi bir ekonomik yapı var. Ama ben şunu söylüyorum. Ben bunu geçen Ahmet beyi de aradım biraz sohbet ettim. Ona da söyledim. “Başkanım, bu takım artık şampiyonluğa gidiyor. Bence de bu dönem, borcu morcu bir tarafa bırakalım. Şu takımı şampiyon yapalım.” Gerekirse devre arasında bir iki transfer daha yapacaklar diye düşünüyorum zaten. Bu seneye mahsus bir mola verelim ve şu takımı şampiyon yapalım diye duygularımı da ilettim zaten kendisine. Çünkü bu sene de olamazsak çok geri gideriz Trabzonspor olarak. Bu sene artık bu işi görmemiz lazım. Bu seneki şampiyonluk da bizim önümüzü çok açar diye düşünüyorum. İnşallah hep beraber destek vereceğiz ama doğru yapıldığı sürece destek veririz ve yanlış yapıldığında eleştiririz tabi ki.” İfadelerini kullandı.