banner766

CEM GARİPOĞLU ÖLMEDİ; AZİZ YILDIRIM DA...

Cem Garipoğlu'nun ölmesi ya da yaşaması çok umurumda değil aslında. Öldüğünden haberdar bile olmadığımız ne insanlar ölüyor. Hatta yüreğimizi dağlayan ölümler var ki, o çocukların isimlerini hatırlamıyoruz bile...

Cem Garipoğlu gerçekten ölmüş olabilir. Gerçekte ölmemiş de olabilir. Lakin garip olan bir şey var ki, Binlerce insan, belki milyonlarca, Cem Garipoğlu'nun öldüğüne inanmadı. Çeşitli söylentiler günlerce haber oldu. 

Düşünsenize, bir hapishane müdürlüğü, öldü diye rapor hazırlıyor. Emniyet müdürlüğü incelemelerde bulunuyor ve öldü diyor. Cumhuriyet savcısı öldüğüne dair rapor sunuyor. Cenaze arabaları girip çıkıyor. Devletin Adli Tıp Kurumu'ndan öldü raporu çıkıyor. Ama hala insanlar öldüğüne inanmıyor. Bu tarz bir olayın eşi benzerine çok az ülkede rastlanır. İnsanların devletine güveni ne zaman bu kadar sarsıldı? Bu insanlar adalete olan inancını ne zaman kaybetti?

Aziz Yıldırım... Ne alaka diyebilirsiniz ama adalete olan güvenini kaybeden milyonlarca Trabzonsporlu daha en başında iki olayın bir birine ne kadar da çok benzediğini anladı bile...

Sportif yargılamayı, UEFA'yı CAS'ı bir kenara koyduk. Devletin polisi günlerce takip etmiş ve edindiği belgeleri yıllarca çarşaf çarşaf televizyonlarda yayınladınız. Milyonlarca insana suçu ve suçluyu bariz bir şekilde gösterdiniz. Devletin polisi, hakimi, savcısı şike var dedi. Dahası cezaları kesildi, onandı. Cezası onanmış bir adamı, aylarca içeri alamadı bu devlet. Yurt dışına kaçan Aziz Yıldırım, Başbakan'dan yeniden yargılanma sözü alarak, Türkiye'ye döndü ve elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezdi ve bugün yeniden yargılanma kararı çıktı... Şimdi insanlar bu devletin adaletine nasıl güvensin? Güçlünün hukuku yok kim diyebilir?

Aziz Yıldırım'ın adam öldüren babası 2 senede deli raporuyla hapishaneden nasıl kurtarılmış?

Aziz Yıldırım, askerden 70 yaşına kadar nasıl kaçmış? Bedelli askerlik kanununa, sahte çürük raporu alanlar da yararlanır maddesi nasıl konulmuş kardeşim? 

Şüphesiz Aziz Yıldırım'a sıra gelene kadar irili ufaklı bir çok Azizcik var bu memlekette. Lakin tüm detaylarıyla medyaya yansımış olan bu olaylar, milyonlarca insanın gözlerinin içine baka baka yokmuş, hiç olmamış gibi davranılıyorsa, bu ülkede hukukun üstünlüğünden bahsetmek komedi olur. 

Bugün Aziz Yıldırım canlı yayında adam öldürse, onu hapishaneye atacak bir güç yok. 

Başa dönelim; Cem Garipoğlu'nun ölmesi ya da yaşaması pek umurumda değil. Cem Garipoğlu özelinde, bu ülkede kocaman bir sorun  var; insanların adalete olan güveni öldü.

Terazisiyle oynadığınız bu kantar; gün gelir sizi de tartar...
YORUM EKLE