CESARET FENERBAHÇE’Yİ İPE GÖTÜRÜR

Ligin 29. haftasında Fenerbahçe’ye konuk olacak olan Trabzonspor, bu maçı da kazanıp serisini sürdürmek isteyecek. Karşısında ise pimi çekilmiş Kanarya olacak.

Sezonun birinde Trabzon’da oynanan bir müsabakada Fenerbahçe TV ile kısa bir röportajım olmuştu. O sezon Fenerbahçe şampiyonluğa; Trabzonspor ise 4-6 arasına oynuyordu. “Keşke bu maç bir final niteliğinde olsaydı, o zaman daha  farklı konuşurdum fakat bizim için sadece bir prestij maçı olacağından süslü cümleler kurmak istemiyorum ve tabi yine de kazanırsak mutlu oluruz.” demiştim.

Şimdi bu maçın o maçtan farkı Trabzonspor’un üst sıraları zorlaması; Fenerbahçe’nin ise dipte oluşudur. Ali Koç’un hafta içi Ersun Yanal ile yapmış olduğu görüşme hiç kuşkusuz Fenerbahçe’nin maça daha sıkı motive olmasını, daha istekli olmasını sağlayacaktır. Alınan başarısız sonuçlar, Ersun Yanal’ın beklentileri karşılayamaması da olası bir Trabzonspor galibiyetiyle Fenerbahçe teknik ekibinin koltuğunu sağlamlaştıracaktır. Sözün özü Fenerbahçe teknik ekibi açısından final niteliğinde bir karşılaşma olacak.

Fırtına’nın en büyük fobisi ise erken gol yemesidir. Savunması bu konuda zayıf kalıyor. Şayet yedikleri golleri gözden geçirirlerse adam paylaşımı yapamadıklarını göreceklerdir. Santrafor kafa vuruyor, stoperler ya da bekler 1-2 metre uzağında kalıyor. Adamın uzağında değil de, dibinde olsalar belki de o goller yenilmeyecek. Bu konuda genç yetenekleri suçlamıyorum. Takımın transfer yapamayışı defansındaki  bu eksikliğin giderilemeyişinin en büyük engeli olmuştur.

Bu nedenle Ersun Yanal bu maça Fenerbahçe’den daha çok bilenecektir.  Üç kez çalıştıramadığı(!) Trabzonspor’u iyi tanıdığını düşünerek takımını ona göre motive edecektir fakat sonuç yine de değişmeyecektir.

Trabzonspor iyi motive olursa bu maçı kazanabilir, dağılmış ve kötü futbol oynayan Fenerbahçe’yi tarumar edebilir, yeter ki istesin ve çekinmesin, her zamanki futbolunu oynaması kafi gelecektir, sadece orta sahasını diri tutsun ve basit goller yememeye çalışsın. Bilhassa savunma tarafında adam paylaşımlarını iyi yapmalı. Bir de cesaret. Şayet bunları başarabilirlerse Fenerbahçe’ye nefes aldırmayabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak inan
Burak inan - 4 ay Önce

En büyük fenerbahçe. bu maçı alacağız

Burak inan
Burak inan - 4 ay Önce

En büyük fenerbahçe

Kıratlı
Kıratlı - 4 ay Önce

Diikat edinde biz sizi ipe götürmeyelim.Fenerbahçemin gazabına uğramayın.

Dilara Ayvaz
Dilara Ayvaz - 4 ay Önce

Yahu galatasaraylı olduğunuzu nilmeyen yok, ne yazıp duruyorsunuz. trabzon bu maçı söke söke alacak.

DİYARBAKIRLI OGÜN
DİYARBAKIRLI OGÜN - 4 ay Önce

Koyu bir Trabzonsporlu olarak Fenerbahçeyi darmadağın edeceğimize inanıyorum.Dediğiniz gibi kendimize güvenelim yeter. Diyarbakırdan sevgiler.

Hasan Cihan AKÇA
Hasan Cihan AKÇA - 4 ay Önce

Bursa'dan selamlar. Trabzonspor'umuz bu maçı kazanacağına yürekten inanıyorum.Fenerbahçe oldukça formsuz. Fırtınam şayet pozisyonları cömertçe harcamazsa fark bile atabiliriz.

Nurullah Eminoğlu
Nurullah Eminoğlu - 4 ay Önce

Ne cesaretinden söz ediyorsunuz, Kanaryam sizi ham yapacak.

Nurtem üzülmez
Nurtem üzülmez - 4 ay Önce

Fenrrin ipini çekeceğizzzzz