Ayvalık Plajları ve Beachleri

Ayvalık ilçesi Balıkesir’in Ege Denizi’ne kıyısı olan bir noktada yer almaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgi çeken Ayvalık’a gitmek isteyenler için bir diğer sebep ise sahilleri olarak söylenebilmektedir.

Ayvalık Plajları ve Beachleri

Turistlere büyük çapta hitap edecek olan sahiller tatil için oldukça uygun olarak görülmektedir. Ayvalık sahilleri içerisinde etkin kalan beachler berrak suları ile tatilcilerin talep ettiği bir konumda bulunmaktadır.

Badavut Plajı

Badavut Plajı; Ayvalık’a çok kısa bir mesafede yer alan bir sahil şeridi olarak görülmektedir. Badavut Plajı; aynı zamanda işletmeleri de içerisinde barındırdığından dolayı iyi bir eğlence noktası olarak görülebilmektedir. Deniz suyunun serin ve berrak olması da insanların buraya yönelmesini sağlamaktadır. Oldukça uygun fiyatları da bunda etkin bir detay olarak görülmektedir. Şezlong ve şemsiye kiralama bedelleri de son derecede uygun olarak görülebilmektedir.

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı plajı daha çok Küçükköy’e yakın olan bir noktada yer almaktadır. Sarımsaklı Plajı deniz suyu sıcaklığı ile son derecede ilgi çeken bir beach olarak değerlendirilmektedir. Uzun bir sahil şeridi olarak görülmektedir. Denizi bakımından da temiz ve oldukça kumlu olması ile bilinmektedir.  Şemsiye ve şezlong sayısı da yetersiz olduğundan dolayı ücret karşılığında sağlanabilmektedir.

Altınova Sahili

Genelde sakin bir konumda yer alan Altınova Sahili; gürültüden uzak kafa dinlemek için ideal bir yer olarak görülebiliyor. Altınova Koyu olarak da bilinen bu plaj oldukça sığ bir denize sahip olması ile de öne çıkıyor. Uzun bir sahil şeridine sahip olan bu koy; aynı zamanda da fiyat bakımından da cazip bir durumu sağlayabiliyor.

Patricia Koyu

Cunda Adası içerisinde eşsiz bir tatil planı yapmak isteyenler Patricia Koyları içerisinde bu hedeflerini gerçekleştirebilmektedir. Genelde sessiz olan bu koylar içerisinde denizin oldukça kumlu ve sığ olduğu da görülebilmektedir. İstenilen yerde denize girme gibi bir şansınız da bulunuyor. Genelde balık restoranlarının da bulunduğu bu alan cazip olarak nitelendirilebiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER