CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çakıröz, 850 milyon TL borcu olan Trabzonspor’a kolaylık sağlandığını iddia ederek gülünç duruma düştü.  

Açıklamalarda bulunan gündemden bir haber olan Çakırözer "Benim rahatsız olduğum bir konu var. Trabzonspor’a sağlanan kolaylıklar var. Fenerbahçe Başkanı çıkıp tek tek Trabzonspor’a yapılan yardımları açıklıyor.

Trabzonspor bir şehir takımıdır. Tıpkı Eskişehirspor, Bursaspor, Kocaelispor gibi.Tıpkı Eskişehirspor, Bursaspor, Kocaelispor gibi. Bu takımlar taraftarları ile ön plana çıkan camialardır. Ama Trabzonspor’a kolaylık sağlayıp diğer kulüpleri görmezden gelmek olmaz.

Bu takımlar taraftarları ile ön plana çıkan camialardır. Ama Trabzonspor’a kolaylık sağlayıp diğer kulüpleri görmezden gelmek olmaz. Görevi çiftçilere hizmet etmek olan Ziraat Bankasının asıl görevi sadece Trabzonspor’a sınırsız kaynak sağlamak değildir. Trabzonspor’a bu kadar kolaylık nasıl sağlanıyorsa, Eskişehirspor ve diğer takımlara da o kolaylıklar sağlanmalıdır. Niyet halis olunca, akıbet de halis olur. Ülkemizde futbol artık sadece sahada oynanan bir spor dalından çıktı, bir yaşam biçimine döndü.

İnsanların bu sevdalarının devamlarının sağlanabilmesi adına bir takım çalışmalar yapılabilir. En azından bir kulübün gelirlerinin yüzde yüzünü temlikle el konulmamalı. Kulüplerin yaşayabilmesi adına bu tek bir toplantı ile 5 dakikada çözülecek bir mesele." ifadelerini kullandı. Trabzonspor Kulübü bilindiği üzere ciddi bir faiz yükünün de altına girerek borçlarını yapılandırmış bu durum başta Fenerbahçe olmak üzere bazı çevrelerce siyaset malzemesi yapılmış ve polemik konusu üretilmeye çalışılmıştı.