Pegasus Hava Yolları Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Ahmet Bağdat oldu Pegasus Hava Yolları Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Ahmet Bağdat oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından maaşına %40 oranında zam yapılacağı açıklanmıştı. Zam yapılmasını ön gören madde ek bütçe yasa teklifinden çıkarıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda Ek Bütçe Yasa Teklifinin ilk maddesinde yer alan başlangıç ödeneklerinin artırılmasını ön gören madde metinden çıkarıldı. Cumhurbaşkanı maaş zammı eğer uygulansaydı %40.4 oranında zam olarak yansıyarak böylece 100 bin 750 TL olan Cumhurbaşkanı maaşı 141 bin 453 TL olacaktı. Yapılan son düzenlemeyle beraber 40 bin 703 TL’lik zamdan vazgeçildi. Böylece emekli cumhurbaşkanı, emekli başbakan, emekli milletvekilleri ve eşlerinin emekli maaşlarına yapılacak %40’lık zam da şimdilik askıya alındı.

Cumhurbaşkanı: Cumhurbaşkanı ödeneğiyle ilgili madde metinden çıkarılsın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısından sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Buradan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ek bütçenin genel kuruldaki görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı ödeneğiyle ilgili maddenin kanun metninden çıkartılmasını talep ediyorum” demişti.