19 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Şampiyonası Kütahya’da Yapılıyor

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun düzenlediği 19 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Türkiye Şampiyonası başladı. Yapılan açıklamada bu şampiyonanın Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde gerçekleştiği belirtildi.

19 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Şampiyonası Kütahya’da Yapılıyor

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi içerisinde yer alan olimpik yüzme havuzunda tam 37 spor kulübü mücadele ediyor. Bu kulüplerden 12 tanesi kadın kulübü, 25 tanesi ise erkek kulübü olarak yarışmalarda boy gösteriyor. Her iki kategoriden de birer şampiyonun çıkacağı şampiyonada takımlar kıyasıya mücadele ediyor.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç.Dr. Şahin Özen de şampiyonayla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin su altı hokeyi alanında dünyanın en ileri gelen ülkesi olduğunu iddia eden Şahin Özen tüm kulüplere katılım sağladıkları için önce teşekkür etti, sonra ise başarılar diledi. Bu yıl ilk defa böyle bir turnuva düzenlendiğini hatırlatan Şahin Özen, geniş katılımdan dolayı memnun olduğunu ve her yıl bu turnuvanın tekrarlanacağını söyledi.

Su altı hokeyinde 23 yaş altı milli takımın peş peşe 3 kere Avrupa Şampiyonu olduğunu da hatırlatan Şahin Özen, su altı hokeyinde önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek için çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER