FUTNİS Türkiye Şampiyonası

Trabzon Paten Kulübü, 3-4 Kasım tarihlerinde Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası'nda kenti temsil edecek.

FUTNİS Türkiye Şampiyonası

2018 yılında Türkiye’de 40 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası öncesinde organize edilen turnuvayla ilgili açıklamada bulunan Trabzon Paten Kulübü 2. Başkanı Dr. Ali Özkan, "Okul sezonu olmasına rağmen 11 ilden 15 temsilcinin kendi imkanları ile bu şampiyonaya katılacak olması paten sporuna olan ilgiyi gözler önüne seriyor" dedi.

FEDERASYONUN TEMELLERİ ATILACAK

Özkan, "Dünya Şampiyonası'na ülkemizin en iyi şekilde hazırlanması için Dünya FUTİNS Federasyonu ve Muratpaşa Belediyesi ile Türkiye’nin ilk şampiyonasını organize ettik. Bu şampiyonanın ilk adımını Trabzon'da İran Milli Takımı ile oynadığımız müsabakada atmıştık. Bu şampiyonanın bir önemi de katılım sağlayan arkadaşlarımızla paten sporunun Türkiye’deki geleceğine yön verilecek olması. Belki de bir federasyon kurulmasının ilk adımını atacağız. Bu nedenle çok önem taşıyan Türkiye Şampiyonası'nda yer alıp şehrimizi hem bu şampiyonada hem de oluşum içerisinde en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz" diye konuştu. Trabzon Kulübü bay ve bayan takımlarından oluşan 12 kişilik sporcu kafilesiyle şampiyonaya katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER