Patenci kızlar ikinci oldu

Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin destekleriyle organize edilen Türkiye Futins Şampiyonası'na katılan Trabzon Paten Kulübü bay ve bayan takımları mücadelelerin ardından kente döndüler.

Patenci kızlar ikinci oldu

Erkekler takımı grup müsabakalarında Eskişehir, Antalya ve Kayseri temsilcileriyle eşleştiler. Grupta oynanan müsabakalarda bir galibiyet, bir beraberlik, bir de yenilgi alan Trabzon temsilcisi gruptan çıkmaya hak kazanamadı.

Bayan takımı ise gruptan lider olarak çıkmayı başardı. Yarı finallerde İstanbul takımını eleyerek final oynama hakkı kazanan bayan futinsçiler finali 4-3 kaybederek ikinci oldular. 

Başkan Hasan Adanur şampiyonanın eksiklerini ve rakiplerinş görme açısından önemli oldğunu belirterek, "Bu eksiklerimizi telafi ederek daha iyi takım oluşturacağız. Sporcularımız şampiyonaya heyecan ve renk kattılar. Gösterdikleri saygı ve sabır için hepsini tebrik ediyorum. Bayan sporcularımıza gösterdikleri üstün mücadele için ayrıca teşekkür ederiz. Ayrıca sporcularımızdan Leyla İskender tüm şampiyonanın en iyi oyuncusu seçilerek bizi de gururlandırdı" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER