Trabzonlu Ağa Seyfettin Selim Yine Rekor Kırdı

Edirne’de bu yıl 660'ncısı düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ndeki ağalık ihalesini, 1 milyon 22 bin lira veren iş insanı Seyfettin Selim kazandı. Selim, 13'üncü kez Kırkpınar Ağası oldu.

Trabzonlu Ağa Seyfettin Selim Yine Rekor Kırdı

660'ncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, başpehlivanlık çeyrek final karşılaşmasının ardından Sarayiçi Er Meydanı'nda ağalık ihalesi duyurusu yapıldı. Ağalık ihalesine, daha önce 12 kez Kırkpınar ağalığı yapan Seyfettin Selim, tek başına katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Selim'in bir söz verdiğini ve o sözü yerine getireceğini söyledi.

Başkan Gürkan'ın 661 bin liradan başlattığı ihaleye tek başına katılan Seyfettin Selim, 1 milyon 22 bin lira vererek, 661'nci Kırkpınar ağalığını aldı. Selim, Kırkpınar'ı çok sevdiğini belirterek, adının sadece Kırkpınar Ağası olarak geçmesini istemediğini söylerken, Edirne'de Kreş ve Gündüz Bakımevi yaptırdığını belirtti. Selim, "Adımız yaptığımız yatırımlarla geçsin, okullarla, hastanelerle, yardımlarla geçsin" dedi.

13'üncü kez ağa olan Selim, ağalık ihalesinin sembolü koçu da emniyet teşkilatına bağışladı.

Trabzonlu ağa yoksul çocuklar için kreş ve bakım evi açtı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin efsane ağası, 11 yıl Kırkpınar Ağalığı yapan ve ebedi 3 altın kemerin sahibi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’in Edirne’ye kazandırdığı Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılışı gerçekleştirildi.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm katılımcıları saygıyla selamlayarak, Edirne Belediyesi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni Edirne’ye kazandıran Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin efsane ağası, 11 yıl Kırkpınar Ağalığı yapan ve ebedi 3 altın kemerin sahibi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’e teşekkür etti.
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim’de Edirne’ye böylesine güzel bir kreş kazandırdığı için mutlu ve huzurlu olduğunu belirterek, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da bu süreçte bana çok destek oldu. Çok da güzel proje yaptılar. Yeri de güzel. Hepinize saygılar sunuyorum. Hayırlısı olsun” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Kentte yaşıyorsak, kadını ve erkeği birlikte çalışıyorsak, sonuçta kadının çocuğunu güven içinde bırakacak bir yere ihtiyacı var. Kadın çocuğunu güven içerisinde bırakacak alışverişe gidecek, taziyeye gidecek, gezmeye gidecek. Dolayısıyla gözü arkada kalmayacak. Çocuğum kreşte besleniyor, altı temizleniyor, eğitiliyor, şarkılar öğreniyor, türküler öğreniyor ve dolayısıyla hayatın her alanını öğrenmek için önemli bir adım atmış oluyor. Anneler için çok değerli kreş. Kreş açma kararı veren ve bu kreşin yapımı için büyük emek harcayan Ağamıza ve Belediye Başkanımıza hepinizin huzurunda yürekten teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Haber: Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul Sorumlusu Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 2 hafta Önce

tam tebrik edecektim ki kılıçdaroğlu ile siyasi amaç güderek açılış yapmış, vazgeçtim

Fatih
Fatih - 2 hafta Önce

Bir trabzonlu fetö ülkede darbe yaparken ,HALiSLER DEMiR,LER ölürken bir karakter yoksunu, ADiLER KADEH KALDIRIP KULAMA YAPACAK RAKI iCECEK. SEN BEN AGAYIM TARABZONLUYUMU DiYORSUN. AYNI KAREDE YER ALIYORSUN. Böyle bir TRABZONLU yok. çıkar ilişkisi. her ne kadar TRABZONLU densede sakaryaladir. bizden böyle adam cikmaz.

yorum
yorum - 2 hafta Önce

çok önemli

Fatih
Fatih @yorum - 2 hafta Önce

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi bir türkü barda şarkı söylerken çekilen ve elinde kadehle, "36 yıl önce haberimiz yoktu, şimdi var. İçelim" Bu sözler hakinda ne düşünüyor aga..

SIRADAKİ HABER