2020 Kia Sorento Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2020 Kia Sorento'yu test esnasında gözlemledik. Henüz yeni modeli konusunda ortaya çıkan resimlerden yeni Sorento'nun nasıl görünüme sahip olduğunu açıklıyoruz.

2020 Kia Sorento Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Kia'nın 2020 SUV modeli tanıtıldı! 

2019 yılı içerisinde 2020 Kia Sorento'yu test esnasında gözlemledik. Henüz yeni modeli konusunda pek fazla bilgi olmasa da ortaya çıkan resimlerden yeni Sorento'nun nasıl görünüme sahip olacağını tahmin etmeye çalıştık. 2020 Kia Sorento Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı konusunda sizlere tahminlerimizden bahsetmeye çalışacağız. Okumaya devam edin. 

2020 Kia Sorento Özellikleri

Kia Sorento Modeli L, LX, S, V6, EX ve SX modelleriyle karşımızda olacak gibi. 2020 Kia Sorento, stil, konfor ve güvenlik konularında ilgi çekici olması nedeniyle eğer puan verilecek olsaydı bizden 10 üzerine 6.5 puan alırdı. 
2019 yılında ön kısmı ve arka kısmı yenilenen Kia Sorento modelinde, 2020 yılında daha açık gövde kenarları, bir öncekine göre daha büyük farları,geniş açılı ızgarasıyla öne çıkacak olan araçlar arasında. Oldukça ilgi çekici görünüme sahip olan araç, tercih edilesi. 

4 silindire sahip olan Sorento, önden çekişli bir araçtır. Sorento'nun S, V6, EX ve SX modellerinde bulunan 8 Vites aracın daha bir ilgi görmesini sağlamaktadır. Kia Sorento'nun motor gücünde fazla bir değişiklik yapılmamasına rağmen,  290 beygir gücüne sahip olan araç, piyasada bulunan modellerinden biraz daha küçük olarak üretilmektedir. Araç cam çizgisinin keskinleştiği 2020 Kia Sorento'nun boyutları hemen hemen aynı kalmıştır. 

Aracın olumsuz yanlarından biri üçlü koltuğun bir arada olmasıdır. İç tasarımı konusunda da çok bir bilgimiz olmasa da deri koltuklar ve dijital ekran sayesinde iç tasarımı da oldukça iyi tasarlanan Kia Sorento SUV, geniş aileler için tercih edilmesi gereken araçlar arasında yer almaktadır. 

2020 Kia Sorento Çıkış Tarihi ve Fiyatı 

2020 Kia Sorento, 2020 yılının ilk aylarında tanıtılması beklenirken, 2020'nin ikinci yarısında satışa çıkarılması tahmin edilmektedir. Kia Sorento'nun satış fiyatı olarak herhangi bir açıklama yapılmasa da 150 Bin TL ile 200 Bin TL arasında bir fiyatı olacağı tahmin edilmektedir. 

Diğer modellerine nazaran biraz daha uygun fiyatlarla satışa sunulacak olan Kia Sorento, hem ekonomik hem de rahat bir araç olarak ön plana çıkacak. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER