Antalya’da Gezilecek Yerler

Daha önce gidenler çok iyi bilir; Antalya’da tatil biter, gezilebilecek yerler bitmez.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Muhteşem bir doğaya sahip olan bu kentte zamanınızı dolu dolu geçirebilir ve muazzam tabiatın tadını çıkarabilirsiniz. Elbette gezilebilecek yerlerin tümünü size aktaramayız. Ancak öncelikli olarak gezi programınıza almanızı tavsiye ettiğimiz yerler var. Başlayalım mı?

Oymapınar Gölü

Doğa ile baş başa kalabileceğiniz harika bir göldür Oymapınar! Gölü çevreleyen ormanda rahatlıkla trekking yapabilir ve gölde düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Hatta aileniz ya da arkadaşlarınız ile birlikte eşsiz bir doğa manzarası eşliğinde piknik bile yapabilirsiniz. Maviyle yeşilin buluşmasına hayran kalacaksınız.

  • Kaputaş Plajı

Antalya dendiğinde akla ilk gelen Kaş ve Kalkan oluyor. Bu iki güzide tatil beldesini buluşturan ise uzayıp giden Kaputaş Plajı! Denizin turkuaz renginde olması, yer altı suyunun denizin kıyısından süzülerek denizle buluşması kendinizi bambaşka bir ortamda hissetmenizi sağlıyor. Kumsalın ve güneşin tadını çıkarmak için Kaputaş Plajı’nda denize girmeden sakın Antalya’dan ayrılmayın!

  • Akryanda Ören Yeri

Tarihi dokusuyla da ön plana çıkan Antalya’da Arkyanda Ören Yeri muhakkak görülmesi gereken yerler listesinde yer alıyor. Yemyeşil orman manzarası eşliğinde tarihi dokuyu çok net hissedeceksiniz. Muhteşem bir manzarasının olduğu bilgisini de verelim. Onlarca fotoğraf çekmek isteyeceksiniz.

  • Gökbük Kanyonu

Bu kanyonu özel kılan sadece muhteşem güzelliği değil. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan pek çok yabani hayvan ve ilginç bitki türleri de bu bölgede! Kendine has bir atmosferinin olduğunu kanyona ayak basar basmaz anlayabiliyorsunuz.

  • Manavgat Şelalesi

5 metrelik bir falezden dökülen su sesiyle, görüntüsüyle ve serinliğiyle insanı kendine hayran bırakıyor. Piknik yapma ve gezintiye çıkma için de ideal bir bölge olduğunu belirtelim.

Bonus Bilgi:

Antalya’da gezebileceğiniz yerler elbette bunlarla sınırlı değil. Tüm zamanınızı eşsiz güzellikleri görmekle değerlendirmek için araç kiralamak en mantıklısı! Çünkü toplu ulaşımla tümünü gezmeniz kısıtlı bir zamanla pek mümkün olmuyor. Bu yüzden uygun fiyat sunan Antalya rent a car için Yolcu360 internet sitesine hemen tıklayın. Gayet lüks araçlar şaşırtan fiyatlarla kiralanabiliyor. Antalya tatilinizi sadece birkaç yeri görerek tamamlamayın! Araç kiralamak çok daha fazla yeri görmenizi sağlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER