Backlink Nereden Alınır?

Backlink çalışmaları SEO çalışmasının olmazsa olmazlarından biridir.

Backlink Nereden Alınır?

Sitenin kalitesini artırmak ve aynı zamanda sıralamadaki yükselişini sağlamak amacıyla mutlaka backlink çalışmalarına da yer vermek gerekiyor. Web sitesinin popülerliğini artırmak söz konusu olduğunda da bu çalışmalar önem taşıyor. Kısaca backlink bir web sitenin diğer web site tarafından önerilmesidir şeklinde bir özet aktarabiliriz.

Trustrank tarafından sitenin kaliteli gösterilmesi için bazı sitelerin önermesi önemlidir. Bu noktada backlink çalışmaları bir seçenek olmaktan çıkıp bir zorunluluğa da dönüşüyor. Elbette bu konuda da teknik olarak dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunuyor. Bunlardan biri de içeriğe uygun olan sitelerden backlink almaktır. Ayrıca Google tarafından banlanan bir siteden link almak da büyük sıkıntıları beraberinde getirebilir.

Backlink Çalışmaları İçin En İyi Başlangıç

Backlink almak için en ideal başlangıç noktası PR 7 ve PR 8 blog adresleri oluyor. PR değerlerine ait olan link bağlantıları backlink çalışmalarından geri dönüş almanız noktasında önem taşıyor. Bu geri dönüşün hemen olmasını beklemeyin. En az 7 gün beklemeniz gerekiyor. Çalışmaların geri dönüşüne dair bir sonuç görmeniz için 7 ila 10 gün beklemenizde fayda var. Çalışmanın sonuca yansımadığını düşünerek linki silmeyin.

Peki, PR 7 ya da PR 8 değerinde olan siteleri nasıl bulacaksınız. Açıkçası konuyla ilgili web site sahiplerini en çok zorlayan unsur da bu oluyor. Bu nedenle sizlere bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

Amazon: Amazon sitesinde bir profil oluşturmanız ve site adresini eklemeniz yeterli olabiliyor. Çünkü bu site PR 8 backlink kaynaklarından biridir.

Piwik: Bu site de açık kaynak kodlu backlink çalışması için link alabileceğiniz platformlardan biri oluyor.

Ma.tt: Bu site wordpess’i kuran kişinin kendi resmi blog adresi ve PR değeri de 8. Kalıcı bir backlink almak için ideal adreslerden biri olduğunu belirtebiliriz. Bu arada ücretsiz olduğunu da belirtelim.

Tumblr: Bu blog adresi dofollow niteliğinde ve PR değeri de 8 olduğundan rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Reddit: Bu site doğrudan link gönderen ve dofollow niteliğinde backlink sahibi bir sitedir. Bu arada PR 8 değerinde bir site olduğunu da belirtelim.

Bunun dışında pek çok farklı site üzerinden de bu çalışmayı yapabileceğinizi belirtelim.

Backlink Türleri

Backlink türleri hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.    

  • Blog Backlink

Genellikle Wordpress ile oluşturulan sitelere yorum yaparak link eklemek ya da URL bölümüne site adresi eklemek şeklinde alınan backlinkler blog backlink olarak adlandırılıyor.

  • Profil Backlink

Alexa değeri ve PR değeri yüksek olan forumlara üye olunması yoluyla alınan backlinklerdir. Forumlarda yer alan profil ya da imza kısımlarına site adresi yazılıyor.

  • Tanıtım Konuları

Kullanıcıların siteyi görerek ziyaret etmesini sağlayan bir backlink yöntemidir. Son dönemde çok daha fazla tercih ediliyor. Site tanıtımı kategorilerine konu açılması yoluyla alınıyor.

Daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.exclion.net adresini inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER