Boya ustasının deneyimli olduğunu nasıl anlaşılır?

Boya ustasının deneyimli olduğunu nasıl anlaşılır?

Boya badana, oldukça geniş kapsamlı bir sektör olup, her bir dalında ayrı bir tecrübe gerektirmektedir. Ev boyama, dış cephe boyama, duvar boya badana ustası, duvara resim çizme, kartonpiyer ve alçı, duvar kâğıdı gibi birçok alanı içine alan bu sektör sağlam bir deneyim gerektirmektedir. Tüm bu hizmetler sayesinde ihtiyaç olarak aradığınız ustadan hangi alanda hizmet almak istediğiniz oldukça önemlidir. Uzmanların boya ustası tercih ederken özellikle dikkat edilmesi gereken maddelerinin başında yer alan ‘’tecrübe’’ ibaresinin yukarıda sıralamış olduğumuz tüm sektörlerin hemen her birinden anlayan ve örneğin; ev boyarken duvardaki tadilat işlemleri içinde ayrı bir usta tutmanıza gerek kalmadan alçı ve tadilatı yapan boya usta anlamına gelmektedir. Ustamgeliyor.com sitesine girin, dilerseniz ev temizliği fiyatları dilerseniz de boyacı fiyatları bilgisine hemen ulaşın, güvenilir ustalardan güvenilir fiyatlarla hizmet alın!

Deneyimli usta nasıl olur?

Evinizi, işyerinizi yahut başka bir bölgeyi boyatmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken ustanın işinde deneyim sahibi olup olmadığıdır. Eğer rastgele bir tercih yaparsanız boya badana muamelatı sonucunda elinize geçen sonuç koca bir hayal kırıklığı olabilir. Bunun yanında da paranızda boşa gitmiş olacak ve hatta gerekliyse mecburen tekrar boyatmak zorunda kalabilirsiniz.

Deneyimli usta seçme işine koyulmadan hemen önce ilk olarak dikkat etmeniz gereken ilk unsur, hangi alanda tercih yapmak istediğinizi belirlemek olacaktır. Örneğin; ev boyama alanında yıllardır hizmet veren bir boya ustasını yılların tecrübesine sahip olduğu için dış cephe boyama için tercih etmemelisiniz. Her işlemin kendi içinde farklı anekdotları bulunmakta ve bu durumlar yalnızca o alanda tecrübe edinmiş olan boya ustaları tarafından bilinmektedir. Bundan dolayı deneyimli usta aramadan önce ilk olarak hangi alanda deneyimli usta aradığınızı belirlemelisiniz. İç cephe boyama alanında deneyimli bir boya badana ustası arıyor ve ustanın deneyimli olduğunu nereden anlayacağınızı merak ediyorsanız, ustanın barındırması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

• Deneyimli boya ustasının boya hakkında her şeyden anlaması gerekir. Eğer bir usta ile konuştuğunuzda size boya hakkında geniş kapsamlı bilgi veriyorsa, boya renkleri hakkında oluşturdukları psikolojik etkilerden boya cinsleri ve kalitelerine kadar tüm bilgilere ulaşabiliyorsanız ustanın bu meslekte deneyimli olduğunu söyleyebiliriz.

• Boya ustasının boya renkleri dışında boyanacak olan alan hakkında hangi rengin nasıl göstereceği, hangi tavan boyuna hangi renklerin uygun olacağı yahut olmayacağına dair fikir sahibi olması ev sizi bu konuda bilgilendirmesi gerekir. Örneğin; Alçak tavanlı odanızı koyu tonlara boyamak istediğinizde size bunun neden doğru bir seçim olmadığını tecrübeleri doğrultusunda anlatmalı ve bunun yerine sizi tatmin edecek farklı seçimler sunmalı. Bu özellik ancak bu sektörde tecrübe sahibi olan ustalar tarafından yapılmaktadır.

• Usta tercihi yapmak için görüştüğünüz boya ustasının sizinle olan ilişkisine de dikkat ederek de tecrübesi hakkında fikir edinebilirsiniz. Uzun yıllarını bu mesleğe vermiş bir boya ustası, insani ilişkilerinde, müşteri usta ilişkisinde ne demesi, nasıl davranması ve müşteriyi gerek konuşma gerekse önerileri il nasıl mutlu edeceğini bilir.

• Son olarak ise özellikle son yılların gözdesi olan internet üzerinden verilen hizmet sayesinde, işini köklü şekilde yapan hemen her Usta’nın sahip olduğu web sitesi yahut kurumsal olarak hizmet veren web sitelerinde profilleri bulunmaktadır. Bu profili inceleyerek, boya ustasının yaptığı işler hakkında bilgi sahibi olabilir ve hatta boya ustasının daha önceki işler sonucunda müşterilerinden aldığı yorumları okuyabilirsiniz. Bu sayede ustanın doğru bir seçim olup olmadığını da kolaylıkla anlamanız çok kısa bir zamanınızı alacaktır. Boya ustalarının profilinin incelendiğini, ustaların müşterilerinden aldığı yorumların okunduğu ve bu doğrultuda Türkiye çapından herkesin kolaylıkla hizmet alabildiği Ustamgeliyor.com sitesi de bu kapsamda güvenli nadir seçeneklerden biridir. Eğer sizlerde deneyimli boya ustası arıyorsanız ya yukarıda verdiğimiz dört maddeyi incelemeli ya da kurumsal hizmet veren ustamgeliyor.com gibi benzeri web siteleri aracılığı ile boya ustası aramalısınız.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER