Kurban Bayramı’nda Cep Harçlığı Verilecek Mi?

Kurban Bayramından önce her vatandaşa 500 TL cep harçlığı verileceğine dair bazı haberler gündemlere geldi. Kurban Bayramı’nda Cep Harçlığı Verilecek Mi?

Kurban Bayramı’nda Cep Harçlığı Verilecek Mi?

HaberTS - Haber Servisi - Kurban Bayramından önce her vatandaşa 500 TL cep harçlığı verileceğine dair bazı haberler gündemlere geldi. Ramazan Bayramı öncesinde de gündeme gelen bu konuyla alakalı İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.

Kurban Bayramına sayılı günler kala milyonlarca kişiyi ilgilendiren bazı haberler yayılmaya başladı. Bu yayılan haberler kapsamında Kurban Bayramında vatandaşlara 500 TL bayram harçlığı verileceği bildirilmişti. İçişleri Bakanlığı bu konuyla alakalı açıklama yaptı.

Gıda ve Maddi Yardım

İçişleri Bakanlığı tarafından Açık Kapı adı verilen sistem vatandaşların kullanımına açılmıştı. Yapılan tüm başvurular Valiliklere, Kaymakamlıklara bildirilmekte. Bu sistem üzerinden yapılan tüm başvurular incelenerek yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar belirlenmekte. Belirlenen kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gıda ve maddi yardımlar yapılmaktadır.

Piyasaya çıkan bazı haberler kapsamında Açık Kapı üzerinden bayram harçlığıyla alakalı duyuru yapılmıştı. Söz konusu duyuruda, Açık Kapı üzerinden başvurulması durumunda bayram harçlığı benzeri sosyal yardımların yapılacağı yönünde yapılan tüm haberlerin asılsız olduğu tespit edildi.

İçişleri Bakanlığı Açıklama Yaptı

Konuyla alakalı olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada:

“Sosyal medya üzerinden yayılan “Açık Kapı” hizmeti üzerinden başvurulması durumunda, bayram harçlığı benzeri sosyal yardımların yapılacağı yönündeki haberler asılsızdır. “Açık Kapı” birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi bulunmamaktadır. Bu şekildeki asılsız haberlere itibar edilmemesi önem arz etmektedir.”

Denildi.

Emeklilere İkramiye Var!

Bildiğiniz üzere bir süredir hem Ramazan hem de Kurban Bayramında emeklilere ikramiye veriliyordu. Emeklilere verilen 1000 TL ikramiye ödemeleri 30 Temmuz tarihine kadar verilmesini bekliyoruz. Bilirsiniz ki 31 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arası Kurban Bayramı. Verilen ikramiyelerin de bayram öncesi verilmesi gerektiği için tahminlerimiz o yönde.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER