Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı olmuş tüm insanlar bayramını evlerinde geçirmişti. Hal böyle olunca insanlar tarafından Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sorusu gündeme geldi. Peki, Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

HaberTS-Haber Servisi- Korona virüs salgını sebebiyle tüm Türkiye genelinde ilk defa Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı olmuş tüm insanlar bayramını evlerinde geçirmişti. Hal böyle olunca insanlar tarafından Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sorusu gündeme geldi. Peki, Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Kurban Bayramına sayılı günler kala insanlar tarafından sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı merak edilmektedir. 31 Temmuz tarihine denk gelen Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olup olmayacağına dair açıklama yapılmıştı. Ramazan Bayramında artış gösteren vaka sebebiyle Türkiye’de sokağa çıkma yasağı uygulanmış ve vatandaşlar bayramı evlerinde geçirmişti.

Biraz Zor Gibi Gözüküyor

Cuma namazının kılındığı Hz. Ali Camisi çıkışında sorulan sorulara cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağıyla alakalı şunları söyledi:

"Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor ama değerlendirmesini Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu tabii paylaşabiliriz. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok"

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı’nın ne zaman olduğu konusunda internet üzerinden sıklıkla araştırma yapılmaktadır. Sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı konusunda gündemlerden düşmeyen Kurban Bayramının Arefe günü 30 Temmuz Perşembe gününe denk gelirken, Kurban Bayramının ilk günü 31 Temmuz Cuma gününe denk gelmektedir. 3 gün sürecek olan Kurban Bayramı 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecektir. Kurban Bayramında yasak olup olmayacağıyla ilgili henüz net bir açıklama gelmese de biz yasak olmayacağını düşünüyoruz. Yine de yeni gelişmeler olduğu takdirde HaberTS olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER