Selanik’te Türk Bayrağı Yakılmasına Bahçeli’den Tepki Gecikmedi!

MHP Genel Başkanı Bahçeli tarafından yapılan açıklamada Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in ibadete açılmasının tarihin önemli olayı olduğunu bildirdi.

Selanik’te Türk Bayrağı Yakılmasına Bahçeli’den Tepki Gecikmedi!

MHP Genel Başkanı Bahçeli tarafından yapılan açıklamada Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in ibadete açılmasının tarihin önemli olayı olduğunu bildirdi. 24 Temmuz 2020 tarihinde Yunanistan’da matem havasının hakim olmasının akıl tutulması olduğunu bildiren Bahçeli şu açıklamalarda bulundu.

"Atina yönetiminin egemen ve meşru sınırlarımız içinde bulunan bir camiimiz üzerinde fiili hak iddiası sadece husumetle tarif ve tefrik edilemeyecek, tarihsel akışın 567 yıl öncesinde donup kaldığını da temellendirip delillendirecektir. Bu ülkede bayrakların yarıya indirilmesi, kiliselerde devamlı çan çalınması elbette kendi meseleleridir ve Türkiye’yi hiçbir şart altında ilgilendirmeyecektir. Selanik’te Türk bayrağını alçakça ateşe verecek kadar gözlerini kan ve nefret bürümüş olan Yunan Faşistlerinin sıradan Bizans artıklarından başka bir özellikleri olmadığı da bizim nazarımızda açık bir gerçektir. Yunanistan’ın bu tutumu ne istikrara, ne huzura, ne de barışa hizmettir. Ayrıca Yunanistan Başpiskoposu’nun din ve medeniyetler arasında kışkırtmalar yapması ayıplı ve ahlaksız bir komplonun izharıdır. Provokatör Yunanistan yönetimi Ege ve Akdeniz’de tırmandırdığı gerilim ve tahriklerden de derhal vazgeçmelidir. Kurtuluş Savaşı’nda başı ezilen Megali İdea anlayışı, yeri ve zamanı gelirse cüretinin bedelini tekrar ödemek zorunda kalacaktır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuyla alakalı:

"Selanik'te Türk bayrağını alçakça ateşe verecek kadar gözlerini kan ve nefret bürümüş olan Yunan faşistlerinin sıradan Bizans artıklarından başka bir özellikleri olmadığı da bizim nazarımızda açık bir gerçektir. Yunanistan'ın bu tutumu ne istikrara, ne huzura, ne de barışa hizmettir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER