TOGG Gemlik Tesisinin Üstyapı İnşaatı İçin İmza Atıldı!

TOGG Gemlik tesisi bir fabrikadan daha fazlası şeklinde tanımlanarak inşaat çalışmalarına başlandı. Üst yapı girişimler yapı merkezi olarak belirlendi.

Diğer 30.12.2020, 16:23
TOGG Gemlik Tesisinin Üstyapı İnşaatı İçin İmza Atıldı!

TOGG Gemlik tesisi bir fabrikadan daha fazlası şeklinde tanımlanarak inşaat çalışmalarına başlandı. Üst yapı girişimler yapı merkezi olarak belirlendi. Son zamanlarda TOGG Gemlik tesisinin inşaatına başlanması gündeme gelen konulardan biridir.

27 Aralık 2019'da ilk gösterimi yapılarak bütün dünyaya tanıtılmıştı. O zamandan şimdiye kadar çok önemli adımlar atılarak ilerleme kaydedildi. Üst yapısı için gerekli olan inşaat şirketi geçtiğimiz günlerde belirlendi. TOGG Gemlik tesisi Ocak 2021 yılında inşaata başlıyor.

Üst yapı çalışmalarının yaklaşık olarak 1 yıl süreceği düşünülüyor. 2022'in ilk aylarında tamamlanması düşünülen bu yapı için titiz bir çalışma sürdürülecek.

Süreç Şeffaf Bir Şekilde İşliyor!

TOGG Gemlik üst yapısı için gerekli olan inşaat şirketinin belirlenmesi ile birlikte büyük bir aşama daha geride kalmış bulundu. İnşaat işlerinin de aynı şeffaflık ve serilik ile kısa sürede tamamlanması isteniyor. 2022 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu bütün tedarikçilere karşı aynı şekilde yaklaşma gösterdiklerini söyledi.

Şeffaflığı en ön planda tutarak açık bir ihale sürdürdüklerini söyledi. 16 firma altyapısı bulunuyordu. Hedeflere uygun şekilde bir seçim yaptıkları söyleniyor. Gemlik tesisinin ekosisteme çok büyük bir faydası olacağı söyleniyor.

Hem tedarikçileri hem de firmaya son derece şeffaf olduklarını belirterek bu çizgiden devam edeceklerini söyledi. Dünyanın her yerinde duyulacak olan başarılı bir iş beklentileri oldukları söyleniyor. Ocak 2021 de başlayacak olan inşaat bir yıla kadar tamamlanacak.

Üretim Aksamadan Gerçekleşecek!

Başar Arıoğlu otomobil üretim tesisinin yapımında görev alacak kişidir. Bu görevi almış olmaktan dolayı çok büyük bir gurur duyduğunu söyledi. Aynı zamanda çok büyük bir sorumluluk olduğunu da ifadelerinde belirtti. Otomobil üretimi sırasında pek çok aşama gerçekleşiyor. Bu aşamalar doğrultusunda iyi bir iş çıkarmak için donanımlı bir çalışma gerektiğini söyledi.

Üretimin sürekli olarak devam edeceğini ve hiçbir aksama yaşanmayacağını belirtti. İnşaatın zamanında tamamlanacağı konusunda güvence verdi. Çok uyumlu bir çalışma göstererek sadece hedef odaklı bir yol izlediklerini söyledi. Bir yıl içerisinde tamamlandıktan sonra hemen üretime başlanacak.

Yorumlar (0)