Volkswagen Zor Zamanlar Geçiriyor!

ABD tarafından ortaya atılmış olan Emisyon Davası, üretici firmanın peşini bir türlü bırakmıyor. Emisyon Sorunu Nedeniyle Volkswagen Zor Zamanlar Geçiriyor!

Volkswagen Zor Zamanlar Geçiriyor!

ABD tarafından ortaya atılmış olan Emisyon Davası, Alman üretici firmanın peşini bir türlü bırakmıyor. Emisyon Sorunu Nedeniyle Volkswagen Zor Zamanlar Geçiriyor!

Geçtiğimiz günlerde adı sıklıkla emisyon skandalıyla gündeme gelen Volkswagen ödediği milyonlarca dolardan ötürü büyük prestij kaybetti. Ancak geçen tüm sıkıntılı zamanlara rağmen, Volkswagen firmasının üzerinden kara bulutlar bir türlü gitmemektedir. 

Bugün, firmanın başına gelen bir olay nedeniyle firma yöneticileri şoka girdi! Almanya savcılığı, firmanın bazı belgelerine el koymak için Wolfsburg da bulunan genel merkeze bir baskın yaptı. Dizel araçlar konusunda yapılan manipülasyonu kabul eden şirket, yetkililer ile tamamen iş birliği içinde olduğunu ve konunun EA 288 Koduna sahip olan dizel motorlardan ötürü ortaya çıktığını söyledi. Volkswagen her ne kadar EA 288 koduna sahip olan araçlarının emisyon testine girdiğini ve herhangi bir sorun olmadığını belirtse de, Alman savcılığından konuyla ilgili belirli bir açıklama gelmedi. 

Volkswagen Emisyon Skandalı Nedir?

ABD tarafından egzoz emisyonlarının bilerek düşük göstermekle suçlanan şirket milyarlarca dolarlık cezalar ile karşı karşıya kaldı. Volkswagen firması, egzozdan çıkan zehirli gazların değerlerinde değişiklik yapmıştı. Bu nedenle zararlı gazların salınımıyla ilgili kurallara uyulmamasına rağmen yapılan tüm testlerde geçmişti. Volkswagen artık çaresiz kalarak tüm suçlamaları kabul etti. Alman merkezli olarak yürütülen soruşturma kapsamında "emisyon kurallarına uymamak" nedeniyle Volkswagen den sonra Audi'ye de 800 milyon Euroluk ceza verildi. 

Şu anda gündemlerde olan davalar bunlar olsa bile pek çok firmanın davası daha sonuçlanmadı bile. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER