DÜŞÜK PROFİLLİ TRABZONSPOR

Her şeyden önce yeni futbol sezonun ülkemiz futbol dünyasına hayırlar getirmesini canı gönülden diliyorum..

Öncelikle yeni yönetim kadrosu ve yeni bir yapılanma şekliyle hazırlık maçlarında taraftarına umutvari bir görüntü çizen Trabzonspor, tabiri caizse bu akşam tanınmayacak derecede hem tutuk hemde futbolun bütün gereklerini yerine getirebilme anlamında çok yetersiz-çok kötüydü...

Ünal Karaman hocamızın ve ekibinin bütün iyi ve samimi niyetlerine inanmakla  beraber, Trabzonsporlu futbolcuların bu akşam yorgun ve rotasyonlu Başakşehirspor karşısındaki bu bıkkın ve boşvermişlik saha içi performansları hiçte iç açıcı değildi.

Her şeyden önce karşınızda bir sistem takımı var ve siz bu takımın kompakt futbol anlayışı karşısında takımınıza gerekli önlemleri almazssanız,  bu ve bunun gibi yenilgiler hiçte sürpriz olmaz, olmayacak gibi de görülmekte..

Trabzonspor'un bu akşam bizi şaşırtan bir diğer yanı da, hafta içi Avrupa Kupa elemelerinde oynamış yorgun rakibi karşısında kondisyonunun son çeyrekte tükenmesiydi!
Tamam, rakip bazı mevkilerde rotasyonlu bir kadroyla mücadele etmiş olsa da bir çok oyuncusunun maç kondisyonu ( hafta içi oynayanlar ve oynamayanların maç eksiğine rağmen )Trabzonsporlu futbolculardan çok ilerideydi.

Özellikle bu akşam Yusuf Yazıcı- Abdülkadir Ömür ve Jose Sosa' dan beklenen oyun performanslarının gelmemiş olması Trabzonspor'un bir diğer aksayan yanıydı..

Yusuf'a son günlerde yoğunlaşan transfer tekilflerinin özellikle Yusuf'un oyununu etkilemiş olduğu aşikar gibi..

Sevgili Ünal Karaman hocamızın bu akşam oyuna müdahaleleri yerinde olmadı.
Orta sahanın bu üretkesizliğinde;
Özellikle Kucka ve Onazi'nin ikisinin toplamının bir Okay Yokuşlu olduğu belliyken, Kucka'yı oyundan alması çok talihsiz bir taktik hataydı!

Daha ligin başında bu yenilgi belki bir ders olur, kasi halde Ünal hocanın '' nasıl başlarsanız öyle gider, iyi oyundan ziyade iyi bir sonuçla başlamak gerek '' dediğinin umarım ileride Trabzonspor lehine seyredeceğini umuyoruz..

Sonuç itibariyle Trabzonspor her daim bir hedef takımıdır, iş bu minvalde şampiyonluk rakiplerinden düşük profilli bir görünümde olması, ilerisi için can yakıcı sonuçlar doğurabilir..
Ve Trabzonspor için olmazsa olmaz Burak Yılmaz'ın bir an önce takına dönmesi elzemdir..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 11 ay Önce

37 yaşındaki Emre BELEZOĞLU kadar koşan yok takımda. Yahu antrenörüm veya kondisyonerim diyen insanlar bu işi hiç bilmiyorlar mı? Hiç mi çalıştıramıyorlar bu oyuncuları, adamlar koşmayı bırakın yürümekten acizler. Süper ligde şu ana kadar oynanan bütün maçları izledim ve ligde Trabzonspordan daha zayıf bir takım yok. Trabzonspor ilk 10 içinde ligi bitirirse çok çok iyi. Abdulkadir ve Yusuf acilen Avrupaya satılmalı müşterisi varken. Bu kötü takımın içinde ziyan olup gidecekler ve değerleri düşecek. Trabzonspor 1996 dan beri hedef takımı olmadı. Hedef takımı diyerek kimse kimseyi kandırmasın. Bu takım ligin en zayıf takımı.

Murat
Murat - 11 ay Önce

Bide Ünal hoca cagliari maçında göreceğimi gördüm demişti sanki hala görememiş gibi geldi turkıye gördü Onazi yi İbanezi ama o hala görememiş

Ahmet Can
Ahmet Can - 11 ay Önce

Kucka ne yaptı da alınması hatydı. Ünalın hatası bu kuckayı oynatmasıydı. Batuhan kuckadan çok daha ıyı.

Murat
Murat - 11 ay Önce

Hocam fırsat gelmışken Yusuf ve abdulkadırı yollamak lazım en azından başarı gelmeyecek barı fınansal olarak rahatlasın takım. Yoksa ıkı topçuda elımızde patlayacak bu kadar lavbalı top oynayan topçu görmedım

ali rıza
ali rıza - 11 ay Önce

bırakın ünal hocayı övmeyi iyi adam olabilir ama iyi hoca değil. ibanez tarafı otobandaki şerit gibi gelen geçiyor.birde ibanezin önünde abdulkadir ve yusuf değişmeli oynuyor.ikisininde gerçek mevki değil. Kuckayı oyundan almanın mantığı ne sosa dururken.

Ahmet Can
Ahmet Can - 11 ay Önce

Kucka onazi yerine Batuhanı koy yanına Cafer Tosunu koy oynasın.

Guven
Guven - 11 ay Önce

Ibanaz in bu takimda isi ne???
Abdulkadir parmagi fazla sisirmisler!
Hocam gecen sene ts yi hic izlemedinmi abdulkadir solda verimli olmuyor!!
Sosa da cok eksik olmuyor iste, verin cin min gitsin bisekilde frikik atiyor yok penalti yok gol yok hic bisekilde yok

abdullah
abdullah - 11 ay Önce

aynen katılıyorum ibanazın tarafı yolgecen hanı gibi birtaneisabetli pası yok nerye top atacağını bilmiyor ünal hocadan torpilli yusufu kuckayı cıkarmaması gerekirdi cünkü topkesen onlardı emm topcuların kompile yürümeye takatları kalmamış sanki akşamakadar odun taşırlardı yina sacbaş yolarız