Trabzonspor'un yeni transferi Edin Visca ve başkan Ahmet Ağaoğlu, düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundular.

Visca'nın herkesçe takdir gören bir karakter olduğundan söz eden başkan Ağaoğlu, “Bu süreçte bizlere yardımcı olan ve transfere pay sahibi olan asbaşkanımız Ertuğrul Doğan’a, Başakşehir Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Visca’nın menajerleriyle yaptığımız görüşmeler çok dosthane bir hava içerisinde geçti. Onların ortaya koymuş olduğu tavır da bu transferin gerçekleşmesi doğrultusundaydı. Edin herkesin gönlünü kazanan, efendiliğiyle, performansıyla takdir kazanan değerli bir oyuncumuz.” dedi.

Trabzon'un futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehir olduğunu ve bu şehirle birlikte örnek bir şampiyonluk kazanmak istediklerini dile getiren Ağaoğlu, “Öyle tahmin ediyorum ki futbolseverlerin merakla beklediği bir transferdi. Göksel başkan da sağ olsun yaklaşık 45, 60 gün kadar zorladı. Bosna-Hersek’in 3 milyon nüfusu var, Visca’ya da 3000 forma yazıyoruz.” sözlerini kullandı.

Edin Visca: Şampiyonluklar yaşamak için geldim

Bordo-mavili kulübe resmen imza atan Edin Visca, ülkesi Bosna-Hersek'te artık çok fazla Trabzonspor taraftarı olacağını ve köyüne de Trabzonspor formaları yollayacağını dile getirdi.

Yıllardır Trabzonspor tarafından istendiğini belirten tecrübeli futbolcu, “Trabzonspor camiası yıllardır beni istiyor. Sayın Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür ediyorum. Sonunda bu transfer gerçekleşti. Ben de hocamızla ve sayın Göksel başkan ile konuştum. Beni yıllardır isteyen camiaya gitmek istediğimi, şampiyonluklar kazanmak istediğimi söyledim. Burası örnek bir kulüp ve coşkulu bir taraftarı var. Ben de bu ailenin bir parçası olmak istedim. Artık buradayım. Çok heyecanlı ve çok mutluyum. Bundan sonra işim, görevim sahada. Burada daha fazla taraftar ile beraber olacağız.” açıklamalarında bulundu.

Edin Visca, hedefinin arka arkaya şampiyonluklar yaşamak olduğunu belirttiği sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu ortam ve atmosfer aile gibi hissettiriyor. Bu akşam oynamak istiyorum ama kurallar izin vermiyor. Tek hedef bu seneki şampiyonluk değil. Birkaç sezon zirvede olmak istiyoruz. Trabzonspor camiası bunu hak ediyor. İstekli ve motive geldim. 2-3 sene Türkiye’nin başrolünü oynamak istiyoruz. Herkese hayırlı olsun.”

Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun söz aldığı Edin Visca, 1461 adet Trabzonspor forması satın alarak Bosna Hersek'teki vatandaşlarına hediye edecek