Bozyazı’da öğrencilerin karne sevinci

Mersin’in Bozyazı ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler karnelerini aldı.15 Temmuz Milli İrade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen karne törenine katılan Kaymakam...

Bozyazı’da öğrencilerin karne sevinci

Mersin’in Bozyazı ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler karnelerini aldı.

15 Temmuz Milli İrade Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen karne törenine katılan Kaymakam Hayatı Taşdan, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Başarılı öğrencilere ‘Takdir’ belgelerini verdi.

Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’in de katıldığı karne töreninde, öğrenciler tarafından karşılanan Kaymakam Taşdan’a çiçek takdim edildi. Okul toplantı salonunda öğrencilerle sohbet eden Taşdan, severek yapılan işte daha fazla verim sağlandığını, bu nedenle gençlerin severek yapacakları işlere ve okullara yönelmelerini istedi. Taşdan, “Bugün burada okuyor olabilirsiniz. Önemli olan üniversite yaşamınızdaki seçim. Severek okuyacağınız, severek yapacağınız meslek ve okulları seçin. Unutmayınız, vereceğiniz kararlar gelecekteki yaşamınızı, toplum içerisindeki konumunuzu belirleyecektir. Vereceğiniz her kararda dikkatli ve seçici olun. Mutlaka gelecek ile ilgili bir hedefiniz olmalı. Tatil süresince bol bol kitap okuyun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Taşdan, başarılı öğrencilere ‘Takdir’ belgelerini verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER