Tokat’ta 109 bin 318 öğrenci karne aldı

Tokat’ta il genelinde ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim eğitimlerini alan 109 bin 318 öğrenci karne ve ara tatil heyecanını beraber yaşadı.Tokat Valiliğinden yapılan resmi açıklamaya göre Merkez ilçe de okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde...

Tokat’ta 109 bin 318 öğrenci karne aldı

Tokat’ta il genelinde ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim eğitimlerini alan 109 bin 318 öğrenci karne ve ara tatil heyecanını beraber yaşadı.

Tokat Valiliğinden yapılan resmi açıklamaya göre Merkez ilçe de okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören 41 bin 693 öğrenci karne aldı. Merkez ilçe dahil olmak üzere il genelindeki 12 ilçeye bağlı eğitim kurumlarında verilen karne sayısı ise 109 bin 318 olarak bildirildi. Yaklaşık 30 bin ilkokul öğrencisinin eğitim gördüğü kentte ortalama olarak 6 bin civarındaki ilkokul birinci sınıf öğrencisi ise ilk defa karne almanın mutluluğunu yaşadı. İlk karnesini alan ilkokul birinci sınıf öğrencisi Kutluhan Egemen Er karneden çok daha fazla kendisini mutlu eden şeyin 15 gün boyunca yapacakları tatil olduğunu söyledi. Minik Egemen: "Çok mutluyum, karnemizi aldık. Karne demek tatil demek. Arkadaşlarımla bol bol oyun oynayacağım" dedi. Karne gününü kentte yaşayan birçok veli de sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla kutladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER