Asgari Ücret Toplantılarının İkincisi Sona Erdi

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücret zammıyla ilgili hükümet ve sendikalar arasındaki görüşmeler hız kesmeden sürüyor.

Asgari Ücret Toplantılarının İkincisi Sona Erdi

Bugün Türk-İş’te yapılan toplantıda hükümetten temsilcilerin yanı sıra işçi ve işverenleri temsil eden sendikalardan da katılım sağlandı. Bu yıl yapılan asgari ücret zammını belirleme toplantılarından ikincisi olan toplantı 2 saate yakın sürdü. Ev sahipliğini yapan Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay toplantının açılış konuşmasını yaptı. Herkesi selamladıktan sonra Türk-İş’in asgari ücret zammına bakışını anlatan Atalay, kendilerinin 2,578 liradan daha düşük bir rakama onay vermeyeceklerini ifade etti. DİSK ve Hak-İş’in kendileriyle aynı çizgide olmadığını da ifade eden Atalay, çalışanları mutlu edecek bir rakamın açıklanması durumunda kendilerinin de mutlu olacağını söyledi.

İlki 2 Aralık 2019 tarihinde yapılan toplantı serisinin ikincisinin gerçekleşmesiyle birlikte yavaş yavaş asgari ücret zammının ne kadar olacağının ortaya çıkması bekleniyor. Milyonlarca kişinin merakla beklediği bu haber bir yandan işçilere müjde olurken, diğer yandan da açıklanacak rakamın çok yüksek olması durumunda patronların işçi çıkarmak zorunda kalabileceği de biliniyor.Halihazırda 2020 lira olan asgari ücrete en az enflasyon oranında zam yapılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER