Bankalardan Son Dakika Faiz İndirimi Müjdesi Geldi!

Araç, ev veya ani nakit ihtiyaçları için akla gelen ilk adresler bankalar olmaktadır.

Bankalardan Son Dakika Faiz İndirimi Müjdesi Geldi!

Özellikle ev ve araç satın almayı planlayan her vatandaş bankalardan kredi kullanmayı ve bunun içinde faiz indirimleri yapılmasını bekliyor. İşte beklenen O haber geldi! Birçok banka yeniden faiz indirimi yaparak tüketiciye sunacaklarını duyurdu. En son Merkez bankasından yapılan açıklamanın ardından önce kamu sonra özel bankaların geneli konut kredisi için faiz oranını 0,99 seviyesine çektiğini duyurmuştu. Faiz indirimlerinin kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz ay yapılan toplantının ardından yeni bir faiz indirimi gündeme geldi. Bu henüz resmen açıklanmasa da ilerleyen süreçte revize edilen bu faiz oranı son yılların en düşük seviyesi olsa da şimdi bu oranın da daha alt seviyesine indirilebileceği duyuruldu. İşte faiz indirimi yapmayı planlayan bankalar ve en güncel faiz oranları haberimizde…

Hangi Bankalar Faiz İndirimi Yaptı?

Taşıt kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi için faiz indirimi yapan bankaların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Listede Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ak Bank, Halkbank, Garanti, İş Bankası ve daha birçok banka yer alıyor. Merkez Bankasının 12 Aralık tarihinde aldığı son toplantıdan sonra, finans ve ekonomi uzmanları yeniden bir faiz indiriminin kapıda olabileceğini ifade etti. Taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi için faizler çok düşürülmese de konut kredisi için faiz oranlarının yeniden revize edilmesi beklenen kesin indirim kampanyaları arasında yer alıyor.

Konut Kredilerinde Kamu Bankaları Kampanya Sunuyor

Özellikle ev almak isteyen ve bunun için yeteri kadar birikimi bulunmayan vatandaşlar bankaların konut kredisi kampanyalarından yararlanmayı tercih ediyor. Şu anda özellikle kamu bankaları büyük ve cazip kampanyalar sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıf Bank’ın konut kredisi için sunduğu faiz oranı 0,99 olarak tüketiciye sunmaya devam ediyor. Ev satın almak için son derece makul olan bu faiz oranından tüm vatandaşlar yararlanabilir. İlgili bankalara giderek konut kredileri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER