BDDK'dan kredi kartı kredisi açıklaması

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kredi kartı borçlarında vadeyi 48 aydan 60 aya çıkaran kararı onayladı.

BDDK'dan kredi kartı kredisi açıklaması

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), bankalara yönelik yeni düzenlemeleri onayladı. Kredi kartı borcu kredisinde 48 aydan 60 aya kadar vade seçeneği artışına giden BDDK, kredi kartı borçlusu olan vatandaşların kart borçlarını kapatmak için kullanacak oldukları kredilerde 48 ay yerine 60 ay vade seçeneğini tercih edebilecek olduklarını açıkladı. Bankalara yönelik olarak kredi verme limitlerinde sınırları tekrar yazan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, vatandaşların gelir durumuna göre kredi kullanabilecek olduklarını ve konut kredisinde bazı sınırlamalara karar verdi.

Kredi kartı kredilerine ilgi çok

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kredi kartı kredilerine yönelik ilginin çok olmasından sonra 48 aydan 60 aya kadar çıkarılmasına karar verirken, BDDK'nın bu kararı tüketiciler lehine oldu. Tüketiciler, kredi kartı kredilerinin kart borcunu kapatmak yerine farklı amaçlar ile kullanabileceklerini belirterek bankaları kandırabilmelerinin önüne geçmek için kredi kartı kredilerinde banka tarafından diğer bankaya paranın gönderilmesi ve kredi kullanan kişinin nakit olarak krediyi almasına izin verilmemesine karar verdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER