Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır, Ziraat Bankası müdürü açıkladı

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, kredi kartı borcu olanların nasıl kredi alacaklarını açıkladı.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi nasıl alınır, Ziraat Bankası müdürü açıkladı

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlusu vatandaşlara verilecek olan kredi hakkında yaptığı açıklamada, vatandaşların bu krediden yararlanarak borçlarını kapatabilecek olduklarını ve kredi alabileceklerini açıkladı. Birleştiren ihtiyaç kredisi kapsamına taksitli kredi kartı borçlarının da alındığını açıklayan Aydın, ''kredi kartına taksitli olarak borcu olan vatandaşlar birleştiren ihtiyaç kredisinden yararlanabilir'' dedi. Kredi için belirli şartların olduğunu ve bu şartlar arasında gelir durumunun yeterli olmasının bir şart olduğunu açıkladı.

Kimler alabilir?

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yeterli gelir düzeyine sahip olan herkesin kredi alabilecek olduğunu ve kredi kartı ile kredili mevduat hesabı borçlarını kapatabileceklerini açıkladı. Kredi kartlarının iptal olup olmayacağı ile ilgilili soruyu yanıtlamayan Aydın, bankadan ihtiyaç kredisine başvurulduğunda karşı bankaya ihtiyaç kredisi açıldığının iletildiğini ve karşı bankaya gönderilen paranın kredi kartı borcu ile kredili mevduat hesabı borcunun kapatılması isteği ile gönderdiklerinden bu borçların banka tarafından kapatıldığını açıkladı.

Aydın, ''Başvuru için tek şart gelirinizin olması. Yeni kredi kartı almak için gelirinizi belirtmeniz gerekiyor. Bize başvurulduğunda hemen tüketici kredisi açıyoruz, karşı bankaya başvurarak, yaptığımız krediyi ilgili bankaya gönderiyoruz. Yeni bir tüketici kredisi oluyor böylece. Ödemesi rahatlatıyor böylece. Örneğin 10 bin TL borca 60 ay vadede 250 taksit.'' dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER