Bu Fiyattan Altın Alınır mı? Altın Fiyatları Hangi Yönde Değişir?

Bu Fiyattan Altın Alınır mı? Altın Fiyatları Hangi Yönde Değişir?

Bu Fiyattan Altın Alınır mı? Altın Fiyatları Hangi Yönde Değişir?

  

 Yaklaşık bir hafta öncesinde altın ile ilgili bir haber yapmıştık; bu haberimiz de geçen hafta için altın fiyatlarında çok az bir düşüş olacağını ama dalgalanmada fazla bir düşüş beklenmesinin yanlış olduğunu söylemiştik. Dediklerimiz hiç şaşmadan çıktı ve şimdi okurlarımız altın bu hafta içinde nasıl değişir diye soruyorlar. Dünyada az bulunan madenler kıymetli olur; bu madenler siyasi dengelere bağlı arış ve düşme yaşayabiliyorsa o zaman daha kıymetli olur. Altın dünya üzerinde az bulunan madenlerden bir tanesi olurken; ülkemiz de fazlaca değer gören ve ilgiye boğulan bir kaynak. Şu an gram altın bazında 396 TL’den işlem gören altın bu fiyattan alınır mı?

 Çok paraya az kazanç neden olmasın

Altın yine eski yerine yani 399 civarına döner bu fiyattan altın alınır mı derseniz hem alınır hem de alınmaz; nasıl? Çok paranız var ve kısa zamanda az bir kar da olsa etmek isterseniz o zaman altın güzel bir kazan olabilir ama benim ortalama bir param var ve ben kazanabilir miyim derseniz bu fiyattan alınan altın çok parayı az paraya kazandırmaz. Onun için şimdilik az paranız varsa altına bağlamak size çokta bir para kazandırmaz. Ben ne zaman altın alırsam diye düşünmeye başladınız onu da söyleyelim.

 Bu sene sabırlı olmakta fayda var

Tarihin en garip senelerinden bir tanesini yaşıyoruz; 200 gerçekten farklılıklarla dolu bir sene oldu; ekonomik olarak da sürekli dalgalanmaların yaşandığı bu yıl içinde altın düşer ama o kadar çabuk bir süreç içinde kolay değil. Şu an düğün mevsimi ve altına ilgi hayli fazla, size bir çeyrek gibi gelen düğün bütün Türkiye açısından baktığınız zaman altına etki edecek güce sahiptir. Öncelikle kasıma kadar bekleyip sabretmekte fayda var tabi başta da söylediğimiz gibi bu sözümüz az parası olup sabırlı olan insanlar için, çok parası olup ta ben az az kar edim diyenler altını şimdi de alsalar zarar etmezler. Altını kasım ayı gibi aldıktan sonra ki o zaman da haberlerimizi takipte kalın her sene Şubat ayında bir artış yaşar altın, sizlerde o zaman bozdurabilir ya da güncel piyasaya göre devam edebilirsiniz. Seçeneklerin bol olduğu altın ekonomisinde her gün bir farklılık olabilir bizim ki de genel bakış açısı ile tahmindir; onun için gündemi ve piyasaları iyi takip etmek gerekir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER