Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Dolar kurunda yeni artışlar yaşandı. Dolar kuru bugün gün içerisinde bir yükseldi, bir düştü derken akşam saatlerinde ise haftalık rekorunu kırdı.

Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Türkiye en büyük ekonomik sorunu olan döviz sorunu ile günden güne daha fazla karşı karşıya kalmak zorunda kalıyor.

Faizlerin aşırı yüksek olması ve döviz kurunun fazlası ile yüksek olmasının etkisi ile ekonomide yaşanan problemler en üst düzeyde iken, vatandaşların alım gücünü bugün oldukça fazla düşüren dolar kurunun 14 kuruş birden artması ve hemen ardından 16 kuruş değer kazanması döviz kuruna yatırım yapan vatandaşlara trilyonlarca dolar kazandırdı.

Dolar Alan Kazanıyor, TL'de Duran Rekor Kayıp Yaşıyor

Dolar alan vatandaşların kazandığı TL'de duran vatandaşların ise kaybettiği Türkiye'de vatandaşların döviz kuru üzerinden yatırımı daha fazla tercih ettikleri açıkça görülmekte. TL'nin aşırı değer kaybetmesi ve Rusya ile İran'ın para birimlerinde olduğundan farksız bir kayıp yaşaması endişelere sebep olmuyor değil.

Dolar alan vatandaşların daha fazla yatırım yaptıkları, TL'de yatırımını tutan vatandaşların sayısının ise günden güne daha fazla azaldığı bu ortamda hükümetin yeni kabine ile nasıl önlemler alacağı ve dolar kurunu ne kadar süre içerisinde düşürmeye yönelik adımlar atmaya başlayacak olduğu merak konusu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER