EFT Saatleri Değişti Mi? EFT’de Yeni Devir Başladı!

Sürekli para transferi yapan kişiler müjde! EFT Saatleri Değişti Mi?

EFT Saatleri Değişti Mi? EFT’de Yeni Devir Başladı!

EFT Saatleri Değişti Mi? Sorusu yeni alınan bir kararla merak konusu oldu. Vatandaşlar tarafından internet bankacılığı, bankamatik ya da banka üzerinden yapılmaktaydı. Daha önce EFT yalnızca mesai saati içerisinde yapılıyordu. Bildiğiniz üzere EFT Saatleri değiştirildi. İşte, detaylar…

Para transferi yapmak isteyen kişiler bu işlemi yapabilmek için EFT yapmaktadır. Lakin EFT yaparken belirli saat ve günlere dikkat etmesi gerekmektedir. Yeni alınan bir kararla EFT artık 7/24 yapılabilecektir.

EFT’de Yeni Devir Başladı!

Bankada bulunan hesaplarınız arasında para transferi yani EFT için mesa saatlerini beklemeye son. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yeni bir ödeme sistemi hizmete açıldı. Alınan yeni kararla para transferleri saniyeler içerisinde 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilecektir. Böylece bankalar arasındaki para transferi yani EFT de saat 17.00 saat sınırı kalkacak. 18 Aralık tarihinden itibaren pilot uygulama olarak hizmete alınmasının kademeli olarak hizmete açılması beklenmektedir. Yapılan açıklamada:

"Sistemin kısa bir zaman içerisinde tüm finansal kuruluşları kapsayacak şekilde yaygınlaşması hedeflenmektedir." denildi.

Hangi Bankalar FAST’ı Kullanacak?

Türkiye İş Bankası Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının 18 Aralık 2021 den itibaren pilot uygulama olarak başlatacağı anlık ödeme sitemi olarak bilinen FAST sisteminde kolay asres ile müşterilerine cep telefonu, e-posta ve TC. Kimlik numarası gibi bilgileri kullanarak eft işlemini yapabilecekler. 1000 TL’ye kadar para transferini İşCep ve İnternet Şubesi vasıtasıyla yapabileceksiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER