Emeklilere Müjde! Kurban Bayramı İkramiyesinin Verileceği Tarihler Açıklandı

Emeklilere Müjde! Kurban Bayramı İkramiyesinin Verileceği Tarihler Açıklandı

Emeklilere Müjde! Kurban Bayramı İkramiyesinin Verileceği Tarihler Açıklandı

 

 Türkiye cumhuriyeti üzerinde tam 12 milyon emekli yaşıyor; bu insanlar genç yaşta çalışma hayatına başlamış ve yıllarca devlete olan vergilerini ödemişlerdir. Emeklilik vakitleri gelince de ödedikleri vergilerin karşılığı olarak dinlenmeye çekilmiş, devletten maaş almaya başlamışlardır. Ülkemiz de büyüklere yani belli yaşın üstüne gelmiş kişilere ata gözüyle bakılır, tanıyan tanımayan yaşına hürmeten saygı gösterir. Bu saygıyı sadece halkımız değil aynı zamanda devletimiz de gösteriyor; emeklilere her bayram verilmeye başlanan ikramiyelere bu bayramda devam edilecek. Emekliler için verilecek kurban bayramı ikramiye tarihi belli oldu; emekli olanlar ikramiyelerimiz hangi tarihte ödenecek sorusunun cevabını aramaya başladılar; işte o tarihler ve detaylar

17-29 Temmuz arasında ikramiyeler ödenecek

Emeklilerimizin ikramiyeleri 17 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri arasında ödenecek; bu bilgi direk Zehra Selçuk tarafından açıklandı ve kesin tarihtir. 12,5 milyon emeklinin bayram öncesi yüzünü biraz olsun güldürecek ikramiyeler 1000 TL olarak verilecek. Emekli maaşı ne kadar olursa olsun, ya da ne zaman emekli olmuş olursa olsun bu ikramiye herkese eşit şekilde yatacak. Türkiye’de son yıllarda başlayan bu formülden bütün emekliler memnun gözüküyor; Türkiye standartlarında çok yüksek bir meblağ olmasa da bayram üstü emeklinin ihtiyaçlarını görecek bir para veriliyor. SSK emeklileri ikramiyelerini almaya 17 Temmuzda başlayacak; bağ kur emeklileri ise 25 Temmuzdan itibaren emekli ikramiyelerini alacak. Temmuz ayı zarfında zamlı olarak maaş alacak emekliler üstüne ikramiye ile birlikte güzel bir para ile bayramı geçirmiş olacaklar.

Hiçbir ülke emekliye bu kadar kıymet vermiyor

Türkiye’de bazı gelenek ve görenekler vardır; bu gelenekçilik sadece halkta değil devlet de de bulunur. Emekliye yani büyüğe verilen saygı da bunlardan biridir; pandemi döneminde bütün dünya da emeklilerden kurtulmak için her şey denendi onlar, bir yük olarak görüldü. Ülkemiz de normal zamanda olduğundan daha çok ilgi gösterilerek emeklilere veren değer gösterildi. Büyüksüz ülke olmaz mantığı biz de yerleşmiş en doğru ilkelerden biridir; bu gelenek yüzyıllar boyu daha yok olmadan gider diye umut ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER