Emekliye Kredi Veren Bankalar Hakkında Detaylı Bilgiler

Emekli maaşını alan müşteriler banka seçimlerinde kolay maaş çekebilmelerinden ziyade artık kolay kredi verecek olan bankaları da seçmektedirler.

Emekliye Kredi Veren Bankalar Hakkında Detaylı Bilgiler

Emekliye kredi veren bankalar bu sebeple yeni kampanyalar yaparak kendi müşterilerine özel fırsatlar sunmaktadırlar. Müşterilerde bu fırsatları inceleyerek hangi bankadan daha özel krediler alabilirse o bankaya maaşını taşımak istemektedirler. Çünkü emekli kredisi veren bankalar sadece maaş müşterilerine kredi imkanı tanımaktadırlar. Bir bankadan kredi alacaksanız o bankaya emekli maaşınızı taşımanız gerekmektedir.

Türkiye’de hemen hemen her bankanın emekli kredi kampanyası vardır. Bu kampanyalarda ihtiyaç kredileri ağırlıklı olarak verildiğini söylemek istiyoruz. Emekli olduğunuzda veya sürekli aldığınız bir emekli maaşı varsa bu maaş üzerinden istediğiniz bankadan kredi alabilirsiniz. Bankaların yalnız kredi limitleri değişik ve şartları eşit değildir. Bu durumda banka seçimi müşterilere kalmış oluyor.

Şimdi sizlere emekli maaşınızın olması durumunda hangi bankalardan emekli kredisi alabileceğinizi söylemek istiyoruz. Bu kredileri alacak olan müşteriler için istenilen tek şart icralık bir durum olmamasıdır. Eğer icralık bir durumunuz varsa hiçbir bankadan bu borcu kapatmadan kredi alamazsınız. İcralık dosyalarınız ise sadece banka kaynaklı olması gerekiyor. Dışardan özel şirketlere icralık bir durum varsa bu bankalar için önemli değildir.

Emekli Kredileri Hangi Bankalardan Alınır?

Emekli kredileri için uygun faizler arıyorsanız en uygun bankalar kamu yani devlet bankalarıdır. Halkbank, Vakıfbank ve emekli bankası olarak bilinen Ziraat Bankası üzerinden emekli olan vatandaşlarımız uygun faiz oranları ile kredi alabilirler. Bu bankalar dışında özel bankalarda sadece emekliler için kredi kampanyaları yapmaktadır. Sizde bu kampanyalara bakarak istediğiniz bankayı seçebilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Uzun senelerce hizmet veren devlet bankası emekliler için en güvenilir bankalardan birisidir. Ülkemizdeki toplam emekli sayısının yarısı kadar bu bankanın sadece emekli müşterisi vardır. Bu durumda sürekli banka yeni kredi kampanyaları yapmaktadır. Emekliler için uygun faizlerle bireysel krediler verildiği gibi araba, ev kredileri de verilmektedir.

Bu bankadan emekli kredisi alacaksanız emekli maaşınızın Ziraat Bankası’nda olması gerekiyor. Eğer başka bir bankada maaşınız varsa bu bankaya taşıma yapmanız gerekiyor. Maaş bankanızda krediniz olduğu için taşıma yapamıyorsanız Ziraat Bankası borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Başvuruları sadece size en yakın banka şubesinden yapabilirsiniz. Bankadan maaş alıyorsanız banka şubeniz size krediyi kullandıracaktır. Bu durumda eğer kendi şubenize giderseniz daha hızlı işlem yapabilirsiniz.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar

Türkiye’deki her bankanın hepsinde bu kredi kampanyası vardır. Bu sebeple sizde ilk olarak bankaların sizin için cazipliğine bakmanız gerekiyor. Kolay maaş çekebileceğiniz, istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz, uygun faizlerle kredi alabileceğiniz bankaların olması gerekli. Bu yüzden bankaların güncel kampanyalarını da incelemeniz gerekiyor. Çünkü bankaya maaş taşıyıp kredi aldığınızda o bankada kredi bitesiye kadar maaşınız blokeli olacak ve başka bankaya taşıyamayacaksınız. 

Emekli kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki bankalardan da uygun faiz oranları ile işlem yapabilirsiniz. Ayrıca kredi skoru düşük olan müşteriler de emekli kredisi için vereceğimiz bankalardan işlem yapabilirler.

 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • PTT Aktifbank
 • ING
 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • İş Bankası
 • Fibabanka
 • Odeabank

Emekliye Faizsiz Kredi Nasıl Oluyor?

Bankalardan kredi aldığınızda o banka size faiz uygulamadan kredi vermemektedir. Şu an mecliste konuşulan bir tasarı vardır. Bu tasarı emekliye 6 maaş civarında faizsiz avans kredisi vermektir. Bu kredi henüz onaylanmadı ama onaylandığı zaman işlem yapacak olan bankalar sadece kamu bankalarıdır. Bu bankalardan kredi başvurusu yapmak için de maaş müşterisi olmanız gerekecektir. Eğer bu tasarı onaylanırsa hemen size bildirim yaparak haber vereceğiz.

Emekli olup kar payı ile helal kredi almak isteyenlerde katılım bankalarından başvuru yapabilirler. Bu bankalara maaşlarını taşıyan müşteriler faizsiz kredi alabilirler. Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Ziraat Katılım, Emlak Katılım, Vakıf Katılım ve Türkiye Finans bankaları olmak üzere 6 adet faizsiz kredi veren banka vardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER