Ergün Güler: Beyaz eşyaların bazılarında ÖTV kalıcı olarak kaldırılmalı

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler, ÖTV'nin beyaz eşyaların bazında kalıcı kaldırılmasını istedi.

Ergün Güler: Beyaz eşyaların bazılarında ÖTV kalıcı olarak kaldırılmalı

Türkiye, gelecek birkaç ay devam edecen ÖTV'nin beyaz eşyalarda kaldırılması ile beyaz eşya satışlarını arttırmayı planlıyor. Hükümet, yeni açıkladığı yol haritasında beyaz eşya sektörünün daralmasını engellemek ve beyaz eşya alımını hızlandırmak için ÖTV indirimi uyguluyor. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler, beyaz eşyaların kişisel bir ihtiyaç olduğunu ve her evde olması gereken eşyalar olduğunu, bazı beyaz eşyalara özel hükümetin kalıcı ÖTV indirimi yaparak ÖTV'yi kaldırmasını önerdi.

1 Nisan'a kadar geçerli

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler, beyaz eşyada ÖTV indirimlerinin 1 Nisan'a kadar geçerli olduğunu, 31 Mart seçimlerinden sonra ÖTV indiriminin kaldırılması ile sektörde %15-20 arasında daralma olacağını açıkladı. Vatandaşların beyaz eşyalara talep göstermesine rağmen ÖTV indirimlerinde bile çok iyi büyüme sağlamadıklarını ifade eden Ergün Güler, ''biz cari açık oluşturan bir sektör değil, aksine cari açığı kapatan bir sektörüz'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER