Evlilik İçin Kredi Veren Bankalar Hangileri? İşte Detaylar

Evlenmek isteyenler, yeni bir yuva kurmak isteyenler evlilik süreçlerinde maddi sıkıntılar yaşayabilirler. Bu sıkıntıları çözmek için bankaların evlilik kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Bu krediler yeni evlenecek olan kişilerin tüm masraflarını karşılar ve sizlere 3 ve 6 ay ertelemeli kredi ödeme tablosu oluştururlar.

Evlilik İçin Kredi Veren Bankalar Hangileri? İşte Detaylar

Evlilik kredisi veren bankalar müşterilerin kredi şartlarına uygun olup olmadıkları durumda kredi hizmeti vermektedir. Eğer banka siciliniz bozuksa bu kredileri alamazsınız. Ayrıca gelir belgenizin de olması gerekiyor. Siciliniz düzgünse ve düzenli bir geliriniz varsa bankaların yeni evlenenlere kredi başvurularından faydalanabilirsiniz.

Yeni evlenenler düğün masrafları, balayı giderleri, ev alımı, ev tadilatı, mobilya, takılar için kredi başvurusunda bulunabilirler. Sizlerde eğer bu sıkıntılar yüzünden düğün ertelemeyi düşünüyorsanız bankalardan destek isteyebilir ve para sıkıntınızı krediler ile çözebilirsiniz. Şimdi sizlere hangi bankalar evleneceklere kredi verecek bu bilgileri verelim.

Fibabanka Evlilik Kredisi

Fibabanka yeni evlenmek üzere olan çiftlere 30 bin liraya kadar 48 ay vadeli düğün kredisi vermektedir. Düğün masrafları için kullanacağınız bu krediyi evlenecek olan çiftler birlikte başvurması gerekiyor. Fibabanka üzerinden verilen bu kredide iki çiftinde kredi skoruna ve siciline bakılacaktır. Aldığınız krediyi ayrıca 3 ay ertelemeli olarak da kullanabilirsiniz.

Kredi başvurusu yaptıktan sonra aynı gün onayı gelir ve para hesabınıza yatar. Kredi ödeme tablosunu da ödeyeceğiniz günlere göre oluşturabilirsiniz. Krediler müşterilerin kredi skoruna göre faizler uygulanarak verilir. Bireysel kredi olarak verilen bu krediler haricinde yeni bir ev almak isteyenlerde konut kredisine başvuru yapabilirler.

Garanti BBVA Evlilik Kredisi

Düğün masrafları yüzünden kara kara düşünüyorsanız hemen Garanti BBVA şubesine giderek evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm masraflarınızı belgeler halinde bankaya sunmanız durumunda evlilik kredisi onayı alabilirsiniz. Krediler için herhangi bir limit yoktur. İhtiyacınız ve ödeyeceğiniz bir limitle kredinizi kullanabilirsiniz. Yalnız çiftlerden birisinin en az 3 aydır sigortalı olarak çalışıyor olması gerekmektedir. Kredi başvurusu için banka şubelerine gidebilirsiniz.

Halkbank Evlilik Kredisi

Halkbank evlenecek olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalardan birisidir. Bu banka kamu bankası olduğu için müşterilerine uygun faizlerle kredi imkanı sağlamaktadır. Halkbank üzerinden evlilik kredisi limiti 20 bin lira olarak verilecektir. Aldığınız krediyi 3 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz. Yaptığınız düğün masrafları için, düğün salonu kirası için, takı masrafları için krediyi kullanabilirsiniz. Kredinin başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Bu bankanın iki türlü evlenme kredisi mevcuttur. Yeni evlenecek olan ve geliri olmayan kişiler 26 yaşına kadar evlilik yaşayacaklarsa devlet destekli 10 bin lira evlilik kredisi alabilirler. Bu kredileri alabilmeniz için yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmanız ve 18 ile 26 yaş arasında olmanız gerekiyor. Daha önce evlenip boşanma olmaması da gerekli şartlardandır. Bu krediyi sadece gelir durumu olmayan kişiler faizsiz bir şekilde alacaktır. Ödemeleri de 1 yıl sonra başlanacak olan bu kredinin haricinde banka yeni evlenecek olan çiftlere kredi imkanı tanımaktadır. 30 bin liraya kadar 60 ay vadeli olarak verilen bu diğer kredi için kredi notunuz, çalışma durumunuz önemlidir. 6 aydır sigortalı olarak çalışmanız durumunda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tüm düğün masraflarınızı Ziraat Bankası kredileri ile kapatabilirsiniz.

Ziraat bankası üzerinden ayrıca evlenecek olan kişiler çeyiz hesabı da açtırabilirler. Çeyiz hesabı açtırdığınızda evleneceğiniz zaman destek kredileri de alabilirsiniz. Bu hesap ve krediler hakkında bilgileri banka şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Kredi başvuruları sadece banka şubelerinden evraklar ile birlikte yapılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda evlilik kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurusu yaparak evlilik için masraflarınızı giderebilirsiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER