Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Bu bakan çok gülüyor, neden gülüyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kendisine karşı ''çok gülüyor'' açıklamasını yapanlar olduğunu açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: Bu bakan çok gülüyor, neden gülüyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, düzenlenen toplantılarda KOBİ destekleri için farklı farklı bankalardan destek geldiğini ve gelen bu destekler sayesinde Türkiye'nin KOBİ'lere destek oranının artarak daha büyük oranlarda destek verecek olduklarını açıkladı. Türkiye'de ekonominin iyi olmaması için sebepler olmadığını ve çalışmalar ile Türk ekonomisini güçlendirmeye devam ediyor olduklarını açıklayan Albayrak, Türkiye'ye yatırım yapan, yapmak isteyen, KOBİ'lerin önünü açmak zorunda olduklarını ve desteklerini kesmeyecek olduklarını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bütçe disiplininden taviz vermelerinin mümkün olmadığını, bütçe disiplininin önemli bir konu olduğuna inandıklarını açıkladı. 

Bu bakan niye çok gülüyor? 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kendisinin çok gülmesinden dolayı ''bu bakan niye çok gülüyor?'' sorusuna yanıt vermek istediğini açıkladı. Albayrak, ''Rasyonel gerçekçi ayakları yere basan. Bu bakan çok gülüyor niye çok gülüyor. Gerçekleri biliyor. Türkiye'nin mevcut yapabileceklerini biliyor. Her daim pozitif. Türkiye sağlam bir şekilde ayağa kalktıysa 81 milyon milleti ile olmuştur bu. Kobi değer kredisi 13 bankanın insiyatifi ile olmuştur. Hazinemize etkisi yoktur. KGF'nin tahsis edilmiş limitleri içinde yapılan bir uygulamadır. Bankalarımızın pozisyonuyla ilgili süreçler, BDDK başkanlığında bankalara ilişkin detaylı bir çalışma yaptı. Bunu sonunda genel rapor ortaya kondu.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER