Nakliyat Sigortası Nedir

Tüm işletmeler nakliyat hizmetlerine önem verirler. Ancak sadece işletmeler değil, bireysel olarak da nakliyat hizmetinden faydalanabilmektedir. Bu sebeple taşınacak olan her ürün, nakliyat firmaları için büyük öneme sahiptir.

Nakliyat Sigortası Nedir

Tüm işletmeler nakliyat hizmetlerine önem verirler. Ancak sadece işletmeler değil, bireysel olarak da nakliyat hizmetinden faydalanabilmektedir. Bu sebeple taşınacak olan her ürün, nakliyat firmaları için büyük öneme sahiptir. Ürünlerin korunmasını ve sıkıntısız bir şekilde taşınmasını isteyen kişiler Nakliyat sigortası uygulamasından yararlanmak ister. İstenmeyen bir şekilde meydana gelebilecek bütün kaza türlerinde bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Ancak ürünlerinizin taşındığı zaman elinizde nakliyat sigortası yoksa ne yazık ki maddi anlamda büyük sıkıntılara girebilirsiniz. Poliçenizi bu kapsamda mutlaka detaylı bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Eğer konuyla ilgili çok fazla bilginiz yoksa, Ata Brokerlik, sizler bu alanda daha önce hiçbir şekilde tatmadığınız pek çok hizmeti bir arada sunacaktır. Nakliyat sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Eğer sağlıklı bir şekilde nakliyat sigortası yaptırmak ve kısaca verdiğiniz paranın hakkını almak istiyorsanız, kesinlikle doğru adrestesiniz.

NAKLİYAT SİGORTASI NEDİR?

Nakliyat sigortası da günümüzde ne çok araştırılan sigorta türleri arasında bulunmaktadır. Herhangi bir yükün havai deniz ya da karayolu ile sağlam ve eksiksiz bir şekilde taşınmasını amaçlayan bir sigorta türüdür. Ürünün görebileceği hasar karşısında sigorta firmasının hasarı karşılaması amaçlanmaktadır. Ata Brokerlik ile çalıştığınız zaman ürünlerinizin garantili bir şekilde taşınabileceğiniz söylememiz gerekiyor.

Nakliyat sigortası içerisinde aslında en çok merak edilen konuların başına emtea gelmektedir. Çünkü emtea bu sigorta türü içerisinde en çok kullanılan kelimelerin başında gelmektedir. Eğer konuya hukuksal anlamda bakılıyorsa, ticarette adı geçen bütün mallar emtea olarak tanımlanmaktadır. Eğer ekonomik anlamda konu değerlendire atına alınıyorsa, insanların ihtiyaçlarının giderilmesi için alınan bütün mallar olarak ifade edilmektedir.

NAKLİYAT SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Ata Brokerlik aracılığı ile nakliyat sigortası hizmeti alıyorsanız, bütün ürünleriniz poliçeyle korunma altına alınmaktadır. Hava, deniz ve karayolu ile taşınan bütün eşyalarınızda eğer bir hasar meydana geliyorsa, hasarınız en ince ayrıntısına kadar karşılanacaktır. Bu sebeple günümüzde pek çok firma için nakliyat sigortası çok önemli bir yerde bulunmaktadır. Bu sigorta türünde bazı hasarlar ön planda tutulmaktadır. Alınan riskler şu şekildedir:

 • Meydana gelebilecek olan kazalar
 • Hırsızlık durumları
 • Boşaltma ve yükseleme aşamasında meydana gelebilecek kazalar
 • Doğal afetler sebebiyle meydana gelecek hasarlar

Nakliyat sigortaları da içerisinde farklı sigorta türlerini barındırmaktadır. Nakliyat sigortası denilince akla gelen sigorta türleri ve kapsamları şu şekilde olmaktadır.

 • Emtea Nakliyat Sigortaları
 • Yurtiçi Taşıyıcı Mali Mesuliyet Sorumluluk Sigortaları
 • Tekne Sigortaları
 • Yat Sigortaları
 • Gemi İnşaat Sigortaları
 • Liman Sigortaları
 • Terminal İşletenleri Sigortaları
 • Marina İşletmecileri Hukuk Sorumluluk Sigortaları
 • Gemi Tamircileri Hukuki Sorumluluk Sigortası

Genel olarak sigorta türlerinin bu şekilde olduğunu ifade edebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER