Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Havacılık Yönetimi ve Pilotaj programları akredite oldu

-Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk:-"Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemizin, AABI tarafından akredite edilmesi üniversitemiz için olduğu kadar ülkemiz için de bir övünç kaynağıdır"

EKONOMİ 02.08.2021, 10:41
Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Havacılık Yönetimi ve Pilotaj programları akredite oldu

İSTANBUL(AA) - Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Havacılık Yönetimi ve Pilotaj Programları, kâr amacı gütmeyen uluslararası akreditasyon kuruluşu AABI (Aviation Accreditation Board International) tarafından 5 yıllık süre boyunca akredite edildi.

Özyeğin Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre, Havacılık Yönetimi ve Pilotaj Programları, Türkiye ve Avrupa’da akredite edilen ilk programlar olma başarısı elde etti.

Yalnızca Türkiye'de değil yurt dışında da programların eğitim kalitesinin ve standartlarının kabul edilmesi ve onaylanması amacıyla 2019 yılında akreditasyon süreci başlatılan Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, AABI tarafından yürütülen akredite sürecinde tüm değerlendirme kriterlerini başarıyla tamamlayarak uluslararası düzeyde de kalitesini tescil ettirmiş oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Hatice Küçükönal, Avrupa’da ve Türkiye’de AABI akreditasyonu alan ilk üniversite olmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, diğer üniversitelere örnek olarak, ülke havacılık eğitimine katkıda bulunmayı sürdürmeye devam edeceklerini kaydetti.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk de şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kurulduğu 2011 yılından beri havacılık eğitiminde ilklere imza atan, yenilikçi ve dönüştürücü eğitim programlarıyla öncülük eden, güçlü sektörel iş birlikleri, uluslararası standartlarda yabancı dil eğitimi ve uygulama merkezleriyle sektörün yetkin insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına üst düzeyde katkıda bulunan Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültemizin, AABI tarafından akredite edilmesi üniversitemiz için olduğu kadar ülkemiz için de bir övünç kaynağıdır. Adayların ilk sırada tercih ettiği, hem devlet hem de vakıf üniversiteleri arasında en iyi taban başarı sırasına göre yerleştiği Havacılık Yönetimi ve Pilotaj Programlarımızın kalitesi, AABI akreditasyonu ile de uluslararası arenada tescillenmiş oldu."

Yorumlar (0)