Senetle Kredi Veren Yerler

Senet ile kredi almak isteyenler bu habere dikkat!

Senetle Kredi Veren Yerler
banner818

Senetle kredi ve para son yıllarda özellikle çıkmaza düşen müşterilerin aradığı bir sistem olmuştur. Özellikle bankalardan kredi alamayanlar bu sisteme başvuru yaparak kendi sıkıntılarını bir an önce gidermek istemektedirler. Senetle kredi veya diğer adıyla senetle para bulmak istiyorsanız dikkatli olmalısınız ve her ilana inanmamalısınız. Bu sektörde ilanlar çoğaldıkça dolandırıcı olan insanlarda çoğalmaktadır.

Senetle kredi veren yerler arayışınız varsa bankalardan bu işlemlerin olmadığını söylemek istiyoruz. Bankalar sadece kendi şartlarına uygun olan müşterilere yasal düzenlemeler çerçevesinde krediler vermektedirler. Bu durumda internet üzerinde yaptığınız araştırmalar sonucunda sizlere finans şirketleri, faktoring firmaları ve tehlikeli olarak gösterebileceğimiz tefeciler çıkmaktadır. Şimdi bu yazımızda sizlere senetle kredi veren yerler hakkında detaylı incelemelerde bulunacağız.

Senetle Kredi Gerçek mi?

Senetle kredi aslında olmayan bir sistemdir. Özellikle bazı firmalar senetle para verdiklerini söylemektedirler. Bu işlemlerin gerçek olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü bu devirde kimse kimseye sebepsiz yere senetle para vermez.

Senetle para veren veya satan kişiler tefecilerdir. Tefeciler yasal işlem yapmadıkları gibi gerçek isimlerini de kullanmazlar. Özellikle internet üzerinde yazan tefecilerden Tefeci Cemil, Tefeci Erol bu kişilerin takma isimleridir. Tefeciler bir ipotek almadan da kimseye paralar vermez. Bu işlemler devlet tarafından yasaklanması ve suç olması sebebi ile bu sistemi sizlere önermiyoruz.

Faktöring Firmalarından Kredi Almak

Bankalardan kredi alamayan kişiler acil para ihtiyaçları için araştırma yaptıklarında karşısına senetle işlemler çıkacaktır. Senetle para, kredi işlemleri faktoring firmalarının ticari müşterilerine ipotek karşılığında verdikleri kredinin ismidir. Bu kredi bankalardaki kötü sicilli olan kişilere faktöringler tarafından bir ipotek verilmesi sonucunda verilmektedir.

Eğer bir ticari işletmeniz varsa ve bu firmalara bir ipotek verebiliyorsanız banka sicilinizin önemli olmaması durumunda hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. İzmir, İstanbul, Ankara, Trabzon, Adana, Mersin, Antalya, Bursa gibi illerde bu kredileri veren faktoring firmaları vardır. Bu firmalardan bireysel kredi alamazsınız. Sadece ipoteğinizin olması durumunda bu paraları alabilirsiniz.

Senetle Parayı Nasıl Bulurum?

Senetle para veriyorum diyen herkese inanmamanızı yazımızın başında söylemiştik. Eğer acil para ihtiyacınız varsa ve bu para çok yüksek bir meblağ değilse senetle altın veren kuyumculardan para ihtiyacınızı görebilirsiniz. Senetle altın verenler genellikle kendi tanıdıkları kişilere ve kefili olan kişilere senet karşılığı para imkânı vermektedir. Aldığınız parayı kuyumcuların dilediği şekilde taksite böldürebilir ve aydan aya ödeyebilirsiniz. Kuyumcular sizlere para değil altın olarak verirler. Siz bu altınları dilerseniz başka bir kuyumcuda bozdurup nakde çevirebilirsiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle altın veren kuyumcuları ilk olarak kendi ikametgahınızın yakınındaki esnaflara sorarak başlayabilirsiniz. Ayrıca il ve ilçelerde bulunan kuyumcular çarşısına giderek de bu tarz işlem yapan yerleri öğrenebilirsiniz. Bu işlemlerde para vermek tamamen kuyumcuların isteğidir. Zorunlu bir durum olmadığı gibi her kuyumcunun da bu tarz işlemler yaptığını söyleyemeyiz. Senetle altın aldığınızda eğer taksitlerinizi ödemezseniz icralık olabilirsiniz. Bu sebeple kuyumcular devlet memuru veya emekli kefil aramaktadırlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER