SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK

Bankaya gitmeden kolayca kredi başvuru yapmanın yolu SMS'den geçiyor

SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK

SMS kredi veren bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak hemen 5 dakika içinde ne kadar para alacağınızı öğrenebilirsiniz. Türkiye’deki özel ve kamu bankaları kredi başvurusu için bankaya gelmeden işlem yapmak isteyen müşterilere mesajla kredi başvurusu imkanı vermektedir. SMS ile anında başvuru yapacağınız bankalardan ne kadar limitinizin onaylandığını da hemen öğrenebiliyorsunuz.

Bu krediler genellikle ihtiyaç yani bireysel kredi olarak verilmektedir. Konut ve taşıt kredileri için birkaç banka mesaj başvurusu yapmaktadır. Ama bu tarz yüksek limitli kredilerinizde banka şubeleri üzerinden başvuru yaparsanız daha sağlıklı bir incelemeye girersiniz.

SMS Kredi Başvurusu Yapmadan Önce

Mesaj ile kredi başvurusu yapacağınız bankaları size vermeden önce bu bankaların kredi şartları hakkında konuşmak istiyoruz. Bankaların hepsinin ayrı ayrı kredi şartları ve onaylanacak limitleri olsa da ortak noktada olan bazı konuları vardır. Bu konulardan birincisi müşterilerin kredi puanlamalarıdır. Kredi skoru düşük olan, bankalardan dolayı avukatlık olan, daha önce kart ve kredi kullanmamış olan müşteriler bu kredilere başvuru yaptığında anında olumsuz yanıt alacaktır. Kredi almak istiyorsanız öncelikle banka puanınızı sorgulamalı ve o şekilde kredi başvurusu yapmalısınız. Aksi durumda başvurunuz olumsuz olur ve banka puanınız daha da düşer.

TEB Sms Kredi Başvurusu

TEB Bankası 20 bin liraya kadar sadece ihtiyaç kredisi için başvuru yapmanıza olanak vermektedir. Bu başvuruda bulunmak için telefonunuzdan ücretli olarak mesaj göndereceksiniz. Cep telefonunuz üzerinden TCKN yazıp (TC Numaranız) 4466’ya mesaj atmanız yeterli olacaktır. Kredi başvurusu yaptıktan sonra mesaj bankaya ulaşır ulaşmaz değerlendirmeye alınacaktır. Banka başvurunuzu değerlendirdikten sonra onay almanız durumunda bir limit ile dönüş yapacak, olumsuz olması durumunda da olumsuz mesajı atacaktır. Kredi onayı gelirse mesajda olan limit kadar krediyi banka şubelerinden sadece nüfus cüzdanı ile kullanabilirsiniz.

Fibabanka SMS Kredi

Daha önce Finansbank’ın sahibi olan Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan bu banka SMS kredilerde ülkemizde en çok başvuru yapılanlar arasına girmektedir. Mesaj atarak hemen ne kadar kredi alacağınızı bu bankada görebilirsiniz. TCKN yazdıktan sonra 3422’ye SMS atarsanız direk başvurunuz yapılacaktır. Bu bankadan kredi başvurusu onayı alan müşteriler ihtiyaç kredisi için onaylanan tutarı 60 ay vadeli olarak sadece banka şubelerinden kullanabilmektedirler. Başvurusu onaylanan müşteriler ayrıca evrakları ile birlikte bankaya gitmek durumundadırlar. Eğer kredi başvurunuz olumsuz olursa banka size neden olumsuz olduğunu da söyleyecektir.

Vakıfbank SMS Kredi

Vakıfbank üzerinden SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yalnız bu bankadan da gelir belgeniz olmazsa bu onaylanan krediyi kullanamazsınız. Devlet bankası olarak hizmet veren bu banka kredi şartları ağır bir banka olarak da bilinmektedir. En az 6 aydır aynı iş yerinde çalışmanız durumunda banka size kredi için başvuru imkanı tanıyacaktır. SMS ile başvuru yapmak istiyorsanız TCKN yazıp 5724’e mesaj atmanız yeterlidir. Krediniz değerlendirilip 15 dakika içinde size bildirilecektir. Bu kredi başvurusunu sadece 10 bin liraya kadar yapabilirsiniz. Daha fazla kredi almak istiyorsanız banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

QNB Finansbank SMS Kredi

Finansbank üzerinden mesajla kredi başvurusu yapmak için TCKN yazıp 5030’a mesaj göndermeniz gerekiyor. Kredi başvurusu sonrasında sizin verdiğiniz TC kimlik numarası ile sorgulama yapılacaktır. Bu sorgulama sonrasında banka size geri dönüşü mesajla yapacaktır. Eğer onay alırsanız bir kredi limiti yazar. Olumsuz olursa da politika gereği olumsuz olduğu söylenir. Bu mesajlarda onay alan müşteriler internet üzerinden veya banka şubelerinden nüfus cüzdanı ile kredilerini kullanabilirler. En kolay başvuru yapacağınız ve onay alabileceğiniz banka Finansbank’tır.

SMS Kredi Çektim, Ödemezsem Ne Olur?

SMS ile kredi alan müşteriler bankalardan kredi ödemelerinde zorluk yaşadıklarında bu soru akıllarına gelmektedir. Mesajla krediler bankaların kredi şartları doğrultusunda müşterilere sunulmaktadır. Bu durumda kredinizi aylık olarak ödemeniz gerekiyor. SMS kredi olsun herhangi başka kredi olsun bu krediler aylık olarak ödenmelidir. Eğer ödemezseniz ilk aylarda kredi skorunuza etki eder ve siciliniz bozulur. 90 günlük süreçte de ödeme yapmazsanız bankalardan avukatlık olur ve icraya düşersiniz. İcraya düştükten sonra artık bir daha kredi alamazsınız.  Eğer kredilerinizi ödeyemeyecek gibiyseniz bankalardan kredi yapılandırması yapabilirsiniz. Bu şekilde hem borcunuzu azaltmış olur hem de ek süre kazanmış olursunuz. Kredi yapılandırması yapma tüm bankalarda verilen bir sistemdir. Banka kredi aldığınız şube ile iletişime geçerek bu işlemleri yapabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER