SSK emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? Enflasyon oranı ve maaş zammı oranı

SSK emekli maaşlarına yapılacak olan zam için yıllık enflasyon oranının TÜİK tarafından açıklanması bekleniyor.

SSK emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek? Enflasyon oranı ve maaş zammı oranı

SSK emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Emeklilerin gözünün kulağının açıklanacak olan yıllık enflasyon oranında olduğu, açıklanacak enflasyon oranına göre %10.65 veya daha fazla zam uygulanabilecek olduğu bekleniyor. SSK emekli maaşlarına gelecek olan zamların oranını belirleyecek olan açıklama TÜİK tarafından yapılacak yıllık enflasyon açıklaması iken, kısa sürede yıllık enflasyon rakamının açıklanması ile emekli maaşlarına yüzde kaç zam verilecek olduğu açıklanacak.

Emekli 2.500 TL ve üstü sabit maaş istiyor

Emekli vatandaşlar ise herkesin en az 2.500 TL ve üzerinde maaş alması gerektiğinü düşünüyor. Devlet tarafından ödenecek olan maaşların yapılan zamların ortalaması olarak alınmasını isteyen emekliler, asgari ücretin 2020 TL olduğunu, emekli maaşlarının ise 1.000 TL alanların olduğunu belirterek, yükseltilmesi gerektiğini savunuyorlar. Emeklilerin talebine yanıt verecek olan TÜİK ise en fazla %11.xx oranında zam verilecek kadar rakam açıklayacağından emekli vatandaşın zam talebi yine beklentilerinin altında kalacak.

Emekli maaşı zamlarının 3 Ocak 2019 tarihinde açıklanması beklenen yıllık enflasyon rakamı sonrasında belli olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER