Vakıfbank'tan Kaçırılmayacak Kredi Paketi Duyurusu!

Salgın süreci boyunca hem müşterilerinin hem de vatandaşın aynı zamanda esnafın yanında destek olmaya devam eden Vakıfbank kaçırılmayacak dev kredi kampanyasını duyurdu.

Vakıfbank'tan Kaçırılmayacak Kredi Paketi Duyurusu!

Salgın süreci boyunca hem müşterilerinin hem de vatandaşın aynı zamanda esnafın yanında destek olmaya devam eden Vakıfbank kaçırılmayacak dev kredi kampanyasını duyurdu. Vakıfbank KOBİ olan gerçek ve tüzel kişilere 250 milyon dolarlık yeni salgın desteği paketini açıkladı. KOBİ’lere özel olan ve KOBİ tanımı kapsamında yer alan kişilere sunulacak bu paket hazırlandı. Pakette aynı zamanda kadın KOBİ nerede büyük bir pay ayrıldı.

Ülkemizdeki istihdamı artırmak mevcut istihdamı korumak ve KOBİ’leri desteklemek amacıyla oluşturulan kredi paketinde Dünya Bankası üzerinden sağlanan uzun vadeli kredi temini elde edilmiştir. Bu temin ile uygun faizlerle 60 aya varan vade oranıyla KOBİ’lere kredi sunulmaktadır. Ayrıca gerçek ve tüzel kişiliği bulunan KOBİ’lere 6 milyon dolara yakın kredi sunulmaktadır. Vakıf Bankası'nın Dünya Bankası ile eşgüdümlü olarak devam ettirdiği çalışmasında yıllardır devam eden bu işbirliği uygun maliyetli ve uzun vadeli kredi kaynakları geliştirmede büyük olanak sağlamaktadır.

Dev Kredi

Aynı zamanda birçok işletmenin yüzünü güldürme sebebi olmuştur. Sunulan bu paket kapsamında 3 milyon dolar kredi kullanılabiliyor. Bu tutar toplamda 60 milyona kadar da çıkabilmektedir. Ayrıca bu süreçte ciroları belirtilen miktarın üstünde olan kadın KOBİ’leri için de hem desteklemek hem de geliştirmek amacıyla kredi fırsatı sunulmaktadır.

Dünya Bankası'nın toplamda sağlamış olduğu 250 milyon dolarlık dev kredi kampanyasının 100 milyon dolarlık kısmı kadın işletmeler indir. Vakıf bankası bu kredi kampanyasıyla istihdamı korumak ve istihdamı arttırmayı amaçlamıştır. Bu süreçte istihdamı koruyan ve artıran işletmelere kredi fırsatı sunuluyor. 60 aya varan vadelerle aynı düzende faiz oranı ile kredi sunuluyor. Bu kredi ile hem işyerlerinde ekonomik zorluk çeken hem de istihdamın artırılmasını sağlayacak olan ve istihdamın korunması için çalışan işletmeler desteklenmiş oluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER