Yoksul vatandaşa 80 TL enerji faturası bedeli ödenecek! Enerji faturası 80 TL nasıl alınır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamada yoksul vatandaşlar 80 TL enerji faturası bedellerinin devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.

Yoksul vatandaşa 80 TL enerji faturası bedeli ödenecek! Enerji faturası 80 TL nasıl alınır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında partililere ve vatandaşlara hitap etti. Türkiye'nin dört yanında 2.5 milyon kişinin düzenli olarak sosyal yardım aldığını ve bu 2.5 milyon kişiye düzenli olarak sosyal yardım aldıklarından dolayı aylık olarak 80 TL enerji parası ödenecek olduğunu ve enerji faturalarının 80 TL'ye kadar olan kısmının devlet tarafından karşılanacak olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''devlet yoksul 2.5 milyon vatandaşımızın enerji faturasının ilk 80 TL'sini karşılayacak ve 2.5 milyon kişi bu yardımdan faydalanabilecek.'' dedi.

80 TL enerji faturası yardımı nasıl alınır?

Henüz devlet tarafından 80 TL enerji faturası yardımının nasıl alınacak olduğu açıklanmazken, 2.5 milyon vatandaşa aylık olarak ödenecek olan bu paranın sosyal yardım olarak banka hesaplarına ödenebileceği ve bir süre sonra başvuruların nereye ve nasıl yapılması gerektiğinin belli olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Son grup toplantısında müjdeler vermiştik. Bütçe disiplininden, tasarruflardan taviz vermeden bu yolu yürüyeceğiz. Bir dizi müjdeyi daha milletimizle paylaşmak istiyorum. 16 yıllık AK Parti iktidarlarının en büyük özelliği sosyal devlet olma özelliğini yerine getirmesidir. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik faturalarını biz karşılayacağız. 2.5 milyon hanede aylık ortalama 80 lirayı devlet karşılayacak.'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER